Web Analytics

Зеленський: «На Донбасі просто пекло. Цього не описати словами»

Ситуація на Донбасі залишається складною, Генштаб ЗСУ повідомив про «частковий успіх» російських військ у районі Пісків. За даними на ранок 3 серпня, окупанти зосередили зусилля на Бахмутському напрямку.

Ситуацію на Донбасі прокоментував у вечірньому відеозверненні 2 серпня президент Володимир Зеленський.

Він подякував міжнародним партнерам за надану зброю, зазначивши, що «принципову відповідь на всі свої злочини окупанти отримують і на полі бою». Але водночас додав, що повністю зламати перевагу російської армії в артилерії та в живій силі поки не вдається.

«Так, справді, ми ще не можемо повністю зламати перевагу російської армії в артилерії та в живій силі, і це дуже відчувається в боях, особливо на Донбасі — Піски, Авдіївка, інші напрямки. Там просто пекло. Цього навіть не описати словами», — зазначив глава держави.

Про складну ситуацію на Донбасі повідомляють і військові. 2 серпня командир відділення у 21-му окремому мотопіхотному батальйоні «Сармат» Сергій Гнезділов писав у Facebook про посилення російських обстрілів у Пісках та потребу в додатковій артилерії, але згодом додав, що допомога надійшла.

Зранку 3 серпня він повідомив: «У Пісках ситуація важка, але контрольована. Працюємо. Наша арта працює! Підмога прийшла».

У Генеральному штабі ЗСУ увечері 2 серпня казали, що на напрямку Донецьк — Піски окупанти «мають частковий успіх».

За інформацією Генштабу на ранок 3 серпня, на Донеччині російські війська зосередили основні зусилля на Бахмутському напрямку.

На напрямку Сіверська — гатили зі ствольної, реактивної артилерії та танків біля Сіверська, Серебрянки та Григорівки. Вели повітряну розвідку з безпілотників неподалік Никифорівки та Тетянівки.

На Бахмутському напрямку намагалися витіснити Сили оборони із зайнятих рубежів, стріляли з артилерії в районах Кодеми, Семигір’я, Травневого, Виїмки, Берестового, Бахмутського та Опитного. Завдали авіаударів поблизу Семигір’я та Білогорівки.

Війська РФ також пішли у наступ в районі західної околиці Берестового, але успіху не мали та відійшли. Така ж ситуація на  напрямках Володимирівка — Яковлівка та Семигір’я — Кодема.

На напрямках Володимирівка — Соледар та Покровське — Бахмут бойові дії тривають. На напрямках Відродження — Кодема та Доломітне — Семигір’я ЗСУ завдали окупантам вогневого удару та змусили відійти.

На Авдіївському напрямку війська РФ обстрілювали район Авдіївки. Намагалися покращити тактичне положення, але без успіху — відійшли із втратами.

На Слов’янському напрямку обстріли зі ствольної та реактивної артилерії були біля Нової Дмитрівки, Богородичного, Чепіля, Карнаухівки, Довгенького, Барвінкового, Шнурків, Гусарівки та Дмитрівки. Окупанти спробували вести розвідку південніше Мазанівки, але їх помітили та знешкодили.

Фото (ілюстративне): Facebook/Генеральний штаб ЗСУ

Щодо ситуації на інших напрямках у Генштабі зазначили, що окупанти й далі використовують територію Білорусі для перекидання диверсійно-розвідувальних груп до України. На Сіверському напрямку — обстрілюють позицій ЗСУ зі ствольної артилерії, ведуть повітряну розвідку в прикордонних районах Чернігівщини та Сумщини.  

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках обстріли фіксували неподалік Костянтинівки, Новосілки, Великої Новосілки, Чарівного, Малої Токмачки, Новополя, Юрківки та Гуляйполя.

«Через низький рівень укомплектованості особовим складом танкового полку резерву, техніка військової частини, що була переміщена на Запорізький напрямок наприкінці травня поточного року, передана для доукомплектування танкових батальйонів, що входять до складу 58 загальновійськової армії Південного військового округу», — йдеться у зведенні.

На Південнобузькому напрямку окупанти обстрілювали бійців Сил оборони з танків, ствольної та реактивної артилерії, також вели повітряну розвідку. Намагаються захистити мости через Дніпро.


У Донецькій області оголосили обов'язкову евакуацію. 2 серпня з Покровська до Кропивницького першим поїздом привезли 136 людей. Загалом Мінреінтеграції розраховує вивезти щонайменше 200 тис. мешканців регіону.