Web Analytics

Зеленський хоче відстрочити штрафи для власників машин з єврономерами

Законопроект про відтермінування санкцій за порушення строків розмитнення автомобілів з-за кордону є пріоритетним і буде внесений до парламенту на першому засіданні нової Верховної Ради.

Про це сьогодні на нараді за участі автомобілістів повідомив заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка.

«Понад місяць тому президент звертався до парламенту з ініціативою відстрочити непропорційно жорсткі санкції за порушення термінів розмитнення ввезених з-за кордону автомобілів і пропонував розглянути це питання на позачерговому засіданні. Проте Верховна Рада VIII скликання тоді відмовила президенту. Наразі цей законопроект є пріоритетним, і він буде знову внесений для розгляду на першому ж засіданні парламенту нового скликання. Верховна Рада має підтримати законопроект, і штрафні санкції будуть відтерміновані», — сказав Рябошапка.

Застосування штрафних санкцій запропонують відкласти на три місяці. За цей час планують напрацювати законодавчі «ініціативи для врегулювання проблем, які виникають при розмитненні автомобілів, і встановлення пропорційних штрафних санкцій у разі порушення законодавства».

«Чинне законодавство є недосконалим. У багатьох випадках його неможливо реалізувати. Сьогодні на нараді була досягнута домовленість про створення робочої групи на базі парламенту, яка напрацює необхідні зміни з урахуванням пропозицій, що надійдуть від представників автомобілістів», — сказав заступник керівника ОП.

Санкції за перевищення терміну перебування на території Україин нерозмитнених автомобілів передбачають до 170 тисяч гривень штрафу або конфіскацію транспортного засобу за рішенням суду. Застосувати штрафи мали з 24 травня, але термін відтермінували до 24 серпня, пояснювала голова Комітету з питань податкової політики Ніна Южаніна.

За різними оцінками, зазначають в ОП, сьогодні в Україні — близько 800 тисяч нерозмитнених автомобілів.