Web Analytics

Зніматиму кіно і буду жити — Сенцов після повернення

Олег Сенцов та Олександр Кольченко дають першу прес-конференцію після звільнення з російського полону.

Вони подякували всім, хто боровся за них..

«Я не хочу ні на кому загострювати увагу, тому що цих людей було дуже-дуже-дуже багато у всіх країнах. І ми дуже вдячні за те, що нас підтримували, і ви нас змогли врятувати», — сказав Олег Сенцов.

Він зазначив, що робитиме все від себе залежне, щоб інші полонені були звільнені.

«Про наших полонених. Полонених, яких, я сподіваюсь, теж зможуть витягти. Ми будемо для цього дуже намагатися. Я теж зі свого боку зроблю все, що в моїх силах. Крім наших полонених, там в Росії, є і ті люди, росіяни, які борються за себе, за свою вільну Росію, за нашу Україну, які наші справжні брати. Самі знаєте, що там відбувається. І зокрема, останні арешти, швидкі суди», — сказав Сенцов.

Олександр Кольченко сказав, що після повернення хоче звикнути до ситуації.

«В перші дні хочу відпочити, трохи адаптуватися. І доки Путін при владі, в Крим повертатися не збираюсь», — сказав він.

Сенцов сказав, що житиме в Києві, де вже мешкає його донька. І, як і раніше, займатиметься кіно.

«Я збираюся займатися двома найчудовішими речами на цій Землі — це знімати кіно та жити. Щодо Криму, повернутися туди? Тільки на танках. Але поки не можемо. Знову ж таки не треба сприймати мої слова буквально. Розумієте, про що я», — сказав Сенцов.

«Проблема не в тому, що Путін напав на Україну, а в тому, що більшість росіян його підтримують», — також сказав він. 

Сенцов не тримає образ на звільненого з Росії у 2016 році Геннадія Афанасьєва, який свідчив проти нього, а потім сказав, що давав свідчення під тиском. 

«Колекціонування образ — це захоплення слабких. Якщо хочеш бути сильним, потрібно вміти прощати. У мене немає ніяких образ, претензій і тим більше дій проти Афанасьєва і навіть Чирнія. У кожного своя доля. Кожен вибирає своє. Гена зміг врешті-решт якоюсь мірою реабілітуватися. Я бажаю Чирнію — свободи. Геннадію Афанасьєву — всього доброго. Ніяких у мене немає претензій. Це не означає, що я зобов'язаний з ним спілкуватися», — сказав Сенцов. 

Прес-конференцію Сенцова і Кольченка транслює Радіо Свобода