Web Analytics

Заявки на евакуацію з Куп’янська опрацьовують щодня — Синєгубов

У Харківській обласній військовій адміністрації закликають жителів Куп’янської громади тимчасово виїхати до Харкова або інших регіонів через загрозу російських обстрілів.

Змусити людей виїхати навіть за обов’язкової евакуації, оголошеної наприкинці лютого, посадовці не можуть, розповів у телемарафоні 11 лютого голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

«Щодо примусової евакуації, ми наразі наполягаємо на тому, щоб максимум проводити роз'яснювальну роботу для людей. Всі заявки, які ми опрацьовуємо щодня, ми задовольняємо або власними силами як обласної військової адміністрації, або силами волонтерських організацій, які діють при Координаційному штабі. Це майже 90 організацій», — сказав голова адміністрації.

Він нагадав, що евакуація та проживання у Харкові для евакуйованих з Куп'янської громади — безоплатні. 

«Мова може лише йти тільки про оплату комунальних послуг. Евакуація проходить як до міста Харкова — іноді люди не хочуть виїжджати за межі області — крім того, сусідні області. Місто Житомир готове прийняти більше 500 сімей з дітьми, розмістити їх у досить комфортних умовах», — зазначив Синєгубов.

Скількох людей вивезли за час обов'язкової евакуації, голова адміністрації не уточнив. 

За словами Синєгубова, жителі Куп’янська також можуть звернутися до представників влади за будівельними матеріалами: «Всі будівельні матеріали ми отримуємо міжнародних партнерів. Я прошу надавати заявки у будь-який спосіб до міської військової адміністрації, або до обласної безпосередньо. Плівка для вікон є».

Читайте також: «Обстріли почастішали в рази»: як евакуюють з Куп’янська