Web Analytics

Засуджений в РФ Терновський повертається на Харківщину — Об'єднання родичів політв'язнів

Політв’язень Роман Терновський, уродженець Харківської області, повернувся в Україну. 

Про це повідомляє «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля» у Facebook.

«Політв'язня Романа Терновського звільнили у зв'язку з закінченням незаконного строку ув'язнення. Зараз Роман вже в Україні, у жахливому стані прямує додому у Харківську область. Чоловік взагалі не має грошей та будь-яких інших ресурсів», — йдеться у повідомленні об’єднання, яке оголосило збір коштів на харчування та речі першої необхідності для Терновського.

UPD Як уточнив «МедіаПорту» голова Об’єднання родичів політв’язнів Кремля Ігор Котельянець, нині Терновський відпочиває на території України, після перебування у Києві, де буде завтра, поїде до міста Ізюм.

«Його привезли вночі на кордон з Україною і, власне, тоді він дізнався лише, що його звільніять. Сьогодні він знаходиться на території України, зараз він відпочиває. Завтра буде готовий поспілкуватися з журналістами і органами державної влади», — сказав Котельянець.

Роман Терновський. Фото: memohrc.org

Терновського затримали восени 2017 року на території Ростовської області.

Слідчі звинуватили його як учасника акцій упродовж 2015-2016 років на території України у складі «Правого сектору», яку Росія вважає екстремістською організацією. 

Слідчий комітет РФ публікував фото з представниками харківського Правого сектору на своєму сайті. Терновський — другий ліворуч. Скріншот: sledcom.ru/news/item/1172198

До таких акцій російські слідчі віднесли блокаду транспорту в районі пункту пропуску «Гоптівка» у лютому 2016 року та протест в день Росії біля Генконсульста РФ у Харкові у червні того ж року. 

12 червня 2016 року біля Генконсульства РФ була акція протесту. Фото Павла Пахоменка

За інформацією правозахисного центру «Меморіал», за статтею «Участь у діяльності екстремістської організації» Терновського засудили до 2 років і 3 місяців колонії у Ростові-на-Дону.

Після затримання Терновського у «Правому секторі» підтвердили, що якийсь час він був прихильником організації, але на момент затримання зв'язку із ним не було близько року.  

«Наскільки мені відомо, членом партії, членом організації він не був, але допомагав і був прихильником. Вже десь рік із ним ніякого зв’язку не було, з нашими він не спілкувався, і як він потрапив у Росію, що робив, чим займався нам, на жаль, невідомо, — розповідав «Радіо Свобода» речник «Правого сектору» Артем Скоропадський. — Ми бачимо, що ця ганебна практика затримання українців на території Росії продовжується. І не важливо: був він членом «Правого сектору» чи ні, допомагав він «Правому сектору» чи ні, він — громадянин України і те, що він вважав за потрібне робити, він робив це в Україні, а не в Росії». 

За даними «Меморіалу», Терновський родом з Харківської області, зареєстрований в Донецькій області, до арешту фактично проживав в Ростові-на-Дону. 23 серпня йому виповниться 43 роки.


У «Правому секторі» заявляють, що затриманий у Росії за звинуваченням у причетності до роботи цієї організації Роман Терновський раніше був прихильником «Правого сектору», але додають, що зв’язку з ним не було вже близько року. Крім того, у «Правому секторі» заявили, що не знають, як Терновський потрапив до Росії.
«Те, що мені вдалося дізнатися: приблизно два роки тому він був біля наших харківських правосеків, був те, що називається прихильником. Наскільки мені відомо, членом партії, членом організації він не був, але допомагав і був прихильником. Вже десь рік із ним ніякого зв’язку не було, з нашими він не спілкувався, і як він потрапив у Росію, що робив, чим займався нам, на жаль, невідомо», – повідомив Радіо Свобода речник «Правого сектору» Артем Скоропадський, додавши, що особисто не знає Терновського.
Він засудив затримання громадянина України в Росії.
«Ми бачимо, що ця ганебна практика затримання українців на території Росії продовжується. І не важливо: був він членом «Правого сектору» чи ні, допомагав він «Правому сектору» чи ні, він – громадянин України і те, що він вважав за потрібне робити, він робив це в Україні, а не в Росії», – сказав речник «Правого сектору».