Web Analytics

Залежні від російського газопроводу: Вовчанський район може залишитися без тепла

Якщо контракт на транзит російського газу через Україну з 1 січня не продовжать, частина Вовчанського району може залишитися без тепла. 

Про це сьогодні йшлося на засіданні Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Підсумки засідання журналістам озвучив голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер

«У нас може бути надзвичайна ситуація 1 січня 2020 року, оскільки певний район нашої області, а саме Вовчанський, деякі населені пункти, отримують газопостачання від Російської Федерації. Договір з Російською Федерацією завершується якраз 1 січня 2020. Питання щодо продовження цього договору не вирішено, тому якщо наші люди не будуть отримувати газ, відповідно, вони будуть позбавлені тепла і можливості навіть готувати собі їжу. Тому ситуація критична», — сказав Кучер.

Під загрозою залишитися без опалення — 16 тисяч людей. 

Частина Вовчанського району на кордоні з Росією з радянських часів під'єднана до російської газотранспортної системи і отримує газ напряму. Фото: Facebook

Упродовж попередніх років проблему не вирішили, хоча для її розв'язання достатньо було восьми місяців, каже Кучер. Стільки потрібно, щоб побудувати газопровід, не залежний від російської газотранспортної системи. 

«Є проєкт, який був затверджений, там є одна сума, а НАК «Нафтогаз» бачить іншу суму. Діалогу не було… Якщо б раніше керівництво кричало, що така проблема є, і вона буде 1 січня 2020 року, пробачте, і не виходили з відповідних кабінетів у Києві, то ця проблема 100% була б вирішена», — сказав голова ОДА.

На засідання Регіональної комісії запросили пресу, але журналістам дозволили бути присутніми лише на початку. Через певну специфіку питань, — пояснив Кучер. Фото Харківської ОДА

За проєктом, запропонованим Харківською областю раніше, на будівництво газопроводу необхідно 400 мільйонів гривень. «Нафтогаз» бачить суму вдвічі меншою. 

«Приблизно сума, яка була зазначена в тому проєкті, який нами пропонувався, це 400 млн грн. А бачення НАК «Нафтогазу» — це 200 млн грн», — сказав Кучер.

Голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв обговорив ситуацію із головою Харківської ОДА. Фото обладміністрації

За інформацією заступника начальника Управління паливно-енергетичного комплексу ХОДА Дмитра Тараненка, соцсферу району перевели на опалення котелень, що працюють на альтернативних видах палива. Їх 20. 

«У тому числі було побудовано центральну котельню міста Вовчанськ потужністю 10 МВт, яка забезпечує теплоносієм 39 багатоквартирних житлових будинків та інші заклади соціальної сфери. Розроблені та здійснюються заходи з підсилення електропостачання багатоквартирних житлових будинків міста Вовчанськ (84 багатоквартирних будинків — ред.), на реалізацію яких спрямовано понад 10 млн грн», — цитує Тараненка пресслужба ХОДА.

Для забезпечення альтернативними джерелами тепла мешканців приватного сектору (близько 5 тисяч домоволодінь), за словами Кучера, необхідно приблизно 20 млн грн. 

Кошти на будівництво газопроводу і запобігання наслідкам можливої відсутності газу Харківська область розраховує отримати з держбюджету.