Web Analytics

Захоплення заручників у Харкові: обвинувачений може вийти під заставу

Київський райсуд Харкова визначив заставу Володимиру Безуху, затриманому майже два роки тому за підозрою у захопленні заручників у відділенні «Укрпошти» в Харкові. Раніше такої можливості у обвинуваченого не було.

Як стало відомо з ухвали у Єдиному реєстрі судових рішень, на засіданні 2 грудня суд визначив Безуху заставу у сумі 192 100 гривень. 

«Відповідно до ч.3 ст. 331 КПК України до спливу продовженого строку суд зобов'язаний повторно розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою, якщо судове провадження не було завершене до його спливу. До спливу продовженого строку судове провадження не завершено. Прокурор просив продовжити обвинуваченому строк запобіжного заходу з підстав наявності ризиків, передбачених п.1, п.3, п.5 ч.1 ст. 177 КПК України. Обвинувачений  та захисник проти продовження строку запобіжного заходу не заперечували. Потерпілі ОСОБА_2 , ОСОБА_3 підтримали прокурора.

...Враховуючи конкретні обставини, тяжкість правопорушень, наявність встановлених ризиків, суд вважає за необхідне визначити обвинуваченому розмір застави — 100 прожиткових мінімуму для працездатних осіб, що складає 192100 грн», — визначив суд. 

Безух утримував людей у поштовому відділенні 30 грудня 2017 року. Силовики взяли приміщення штурмом, після того, як заручники самі нейтралізували Безуха. За даними слідства, він був напідпитку

Володимир Безух обвинувачується за трьома статтями Кримінального кодексу України — окрім захоплення заручників, йому інкримінують вирощування конопель та незаконне виготовлення і зберігання наркотичних засобів. 

Справу до суду передали навесні 2018 року. 

Поліція подякувала працівникам пошти за відвагу і подарувала їм пам'ятні годинники.

Читайте також: «Вова, давай прекратим это безобразие». Подробности спецоперации в Харькове