Web Analytics

Захист вперше прокоментував підозру Мусєєву

Харківський апеляційний суд переніс розгляд апеляційної скарги прокуратури на ухвалу Київського райсуду про скасування підозри у держзраді екс-главі Адміністрації Холодногірського району Максиму Мусєєву. Яка позиція захисту і прокуратури?

Засідання відклали до 18 липня через те, що один із судей перебуває у відпустці, повідомляє кореспондент «МедіаПорта»

Захист вважає ухвалу суду першої інстанції — Київського райсуду — законною, а апеляційну скаргу — безпідставною, сказав журналістам захисник Мусєєва Юрій Вишневецький.

«Ми вважаємо, що зазначена ухвала є законною та обґрунтованою, оскільки суд прийняв до уваги доводи захисту в частині того, що було порушено порядок вручення повідомлення про підозру, встановлений КПК України, а також суд прийшов до висновку, що відсутні достатньо даних, які вказують на причетність Мусєєва до вчинення злочину, передбаченого ст. 111 ККУ, а саме державна зрада. Таким чином, суд прийшов до висновку про відсутність підстав вважати підозру Мусєєва обґрунтованою», — сказав Вишневецький.

У прокуратурі вважають рішення судді Київського райсуду необґрунтованим.

«Слідчий суддя вийшла за межі своїх повноважень і надала оцінку доказам, що робиться тільки після завершення досудового та судового розслідування», — озвучила позицію прокуратури прес-секретарка прокурора області Віта Дубовик.

Вишневецький з цим не згоден.

«Відповідно до КПК, слідчий суддя взагалі-то наділена повноваженнями під час здійснення судового контролю надавати оцінку доказам. Але в нашому випадку суддя оцінювала, чи наявні достатні дані, які б переконали неупередженого спостерігача в тому, що в даному випадку Мусєєв вчинив будь-який злочин», — прокоментував Вишневецький.

Він також сказав, що не знає, де саме нині перебуває Мусєєв 

«Щодо повернення мій клієнт вважає, що це справа є політично вмотивованою, і ми очікуємо на відповідні законні рішення, в тому числі і суду по цій справі, а далі вже Максим Сергійович прийме рішення», — сказав Вишневецький.

За наявною інформацією захисту, Мусєєв не перебуває у міжнародному розшуку.

«Можливо, в Україні і знаходиться, але у міжнародному розшуку, за нашою інформацією, не знаходиться», — сказав захисник.

Під час оголошення про підозру Мусєєву в СБУ заявляли, що у посадовця є громадянство Росії. Вишневецький каже, що йому про це невідомо. 

«Я особисто не бачив паспорта», — сказав він.

На питання, чи пред'являлося Мусєєву щось за фактом подвійного громадянства, Вишневецький сказав:

«Щодо цього немає кримінальної відповідальності. Це не є підставою для того, щоб зробити висновок, що особа вчинила державну зраду, бо паспорт іншої держави у нас мають багато політиків, бізнесменів, поки що до відповідальності нікого за це не притягли. Щоб створити видимість наявності таких доказів, дається якась інформація, яка начебто може розцінюватися як інформація, яка дає підстави для твердження про вчинення злочину. Але це не так і це не відповідає закону».

Читайте також: Мусєєва підозрюють у державній зраді та Суд скасував підозру Мусєєву в державній зраді