Web Analytics

Захід «ХарківПрайду» в Літмузеї відбувся, попри спроби зриву

Лекцію екснардепа, громадського діяча Олеся Донія «Толерантність як одна зі складових модерної національної української ідеї» 12 вересня намагалися зірвати представники націоналістичних організацій. Самого Донія облили зеленкою.

За даними поліції, правоохоронців викликали до Літмузею близько 18.30. На місце виїхали патрульні та оперативники.

«Встановлено, що група осіб зібралася біля Харківського літературного музею для обговорення маршу KharkivPride. В цей час на них напали невідомі. Вони почали перешкоджати проведенню зборів, а потім облили зеленкою двох чоловіків», — розповіли у відділі комунікації Головного управління Національної поліції в Харківській області.

За даними поліції, постраждалі відмовилися писати заяви і сказали, що претензій ні до кого не мають.

Відомості про подію зареєстрували в Журналі єдиного обліку Київського райвідділу.

Фото: hk.npu.gov.ua

Лекція розпочалася із запізненням. Співорганізаторка «ХарківПрайду» Анна Шаригіна, віцепрезидентка жіночого об'єднання «Сфера», пізніше повідомила, що захід відбувся.

«Захід відбувся. Всі, про кого нам наразі відомо, наче дісталися безпечних місць», — написала вона увечері на своїй сторінці у Facebook.

Свою присутність біля Літмузею підтвердили представники організацій «Правий сектор Харківщина», «Фрайкор», «Традиція і Порядок». Нікого з них поліція не затримувала. 

Раніше націоналістичні організації заявляли про неприйняття маршу рівності KharkivPride. На 15 вересня, коли має відбутися хода представників ЛГБТ-спільноти, вони організовують низку акцій за «традиційні цінності». 

Читайте MediaPort у Telegram