Web Analytics

Загибель військових від вибухів у Балаклії: ексмайору ЗСУ оголосили підозру

Колишньому майору ЗСУ оголосили підозру у справі про вибухи на території військової частини в Балаклії, внаслідок яких у 2019 році загинули троє людей. Його звинувачують у недбалому ставленні до служби.

Про оголошення підозри повідомили у Спеціалізованій прокуратурі у військовій та оборонній сфері Об’єднаних сил.

У прокуратурі нагадали, що подія сталася 15 листопада 2019 року. На технічній території військової частини в Балаклії вибухнули деталі зенітно-ракетного комплексу «Куб». Загинули троє військових, які займалися розмінуванням і завантаженням боєприпасів. Ще четверо зазнали травм.

Експертиза підтвердила, що такі наслідки спричинило недбале ставлення ексмайора Збройних сил до його обов’язків. 17 березня йому оголосили підозру за ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення до військової служби). Чоловіку загрожує до семи років ув’язнення.

Прокуратура наполягатиме на арешті ексмайора.

«Досудове розслідування триває, слідство перевіряє дії (або бездіяльність) інших військових службових осіб», — додали у прокуратурі.

Фото: Facebook/Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері

Боєприпаси здетонували під час планового розмінування території військової частини, яку після минулих вибухів 2017 та 2018 років продовжували зачищати сапери. Загинули два 26-річні сапери із Сумської області та 43-річний солдат-водій з Кіровоградщини.