Web Analytics

За тиждень захворюваність на кір на Харківщині зросла майже вполовину

З початку року в Харківській області зареєстровано вже 281 випадок кору. Медики характеризують рівень захворюваності як високий.

За четвертий тиждень 2019 року в регіоні зафіксували 107 випадків кору, повідомили у Харківському обласному лабораторному центрі. Серед захворілих — 42 дитини.

У Харкові зареєстровано 54 випадки, у Дергачівському районі — 16, у Валківському — 13, у Первомайському — сім, у Харківському й Ізюмському — по п’ять, у Краснокутському — три, у Куп’янському — два, у Золочівському районі та Люботині — по одному.

За даними лабцентру, протягом тижня захворюваність зросла на 40%. Лікарі характеризують її як високу, а епідемічну ситуацію — як неблагополучну.

Загалом з початку року на Харківщині зареєстрували 281 випадок кору, з них 119 — у дітей. Майже дві третини не мали щеплення.

Інфографіка: moz.gov.ua

Померлих внаслідок хвороби на Харківщині за цей час немає.

Медики також повідомляють про 14 спалахів захворювання. Зокрема, чотири випадки були у навчальних закладах: Харківській державній академії культури, Біляївському ліцеї Первомайського району, Слатинському ліцеї Дергачівського району та школі села Перекіп Валківського району. Спалахи кору також фіксували в обласній дитячій клінічній лікарні, Ізюмській центральній міській лікарні, Дергачівській районній лікарні та Харківській міській поліклініці №3.

За даними Центру громадського здоров’я, за перші три тижні року на кір в Україні захворіли понад 8 тисяч осіб. Найбільше — у Львівській, Рівненській, Вінницькій, Хмельницькій областях і Києві.

«Найчастіше хворіють діти, які не отримали другу дозу КПК (вакцини проти кору, паротиту та краснухи — ред.) вчасно. У рамках посиленої імунізації станом на 17 січня частка дітей, які отримали пропущену першу дозу КПК, становить 58,1% (найменше — у Черкаській, Чернівецькій, Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях). А частка тих дітей, які надолужили дві дози, іще менша — 47,6% (найменше — у Чернігівській, Тернопільській, Чернівецькій, Закарпатській та Івано-Франківській областях)», — зазначають у Центрі громадського здоров’я.

Читайте MediaPort у Telegram