Web Analytics

Юрію Янку на сесії облради пригадали футболку «Беркут»

На сесії Харківської облради Юрія Янка переобрали директором, головним диригентом Харківської обласної філармонії. Перед голосуванням депутат облради Дмитро Булах питав у нього про громадянську позицію. 

Він нагадав Янку події 2014 року, коли депутати від Партії регіонів разом з тодішнім головою ХОДА Михайлом Добкіним вдягнули футболки з символікою спецпідрозділу «Беркут». 

«Як ви оцінюєте події 2014 року? Чи не думаєте, що ви тоді зробили помилку?» — спитав Дмитро Булах.  

За Янка вступився голова Харківської облради Сергій Чернов. На згаданій сесії 2014-го року він теж був у футболці «Беркут».  

«Дмитре, от до чого воно? Ви знаєте, скільки за цей час футболок одягали різних? А чи є правова оцінка, що він одягав футболку, що він злочинець? Яке може бути питання до керівника?... Якщо є правова оцінка, рішення суду, давайте ставити питання. А якщо це виключно суб'єктивна думка...», — висловився Чернов. 

Скріншот трансляції/TriolanLive

Булах відповів, що не має особистих питань до Янка, його здивувало, що таку футболку одягнув не політичний діяч, а людина зі сфери культури. 

«Я розумію, якщо б він був політиком, ну я розумію, помилка політична. Людина культури все-таки має розуміти, що є речі якісь святі: це життя, напади на людей, це все тоді відбувалося. Я просто хочу зрозуміти його громадянську позицію. Від цього буде залежати моє голосування, певен, голосування багатьох», — сказав Булах. 

«Його громадянська позиція сьогодні на сцені. І не тільки в Україні, він прославляє сьогодні усю Харківську область, і всю Україну за кордоном. Оце громадянська позиція, я розумію. Його і колектива, який він очолює», — відповів на це Чернов. 

Депутати підтримали голову облради аплодисментами. Юрій Янко не відповідав. 

Його переобрали директором філармонії 80 голосами «за». 4 проголосували «проти», 6 — «утримались», 8 — не голосували. 

У жовтні 2014 року Юрій Янко писав на сторінці у Facebook, що визнає помилку. «Я давно говорив, що так... Винен, — у телефонній розмові у 2014 році говорив Янко кореспонденту «МедіаПорту». — Нехай буде рішення суду яке скаже, хто правий, а хто винний. Я не слідчий». Тоді ж він вийшов з Партії регіонів. 

Чому депутати вдягли футболки «Беркут», голова облради Сергій Чернов у 2014 році коментував так: «Мова йде про те, що, за даними ЗМІ, більше 1500 працівників правоохоронних органів України отримали поранення чи захворіли внаслідок останніх подій. Як відомо, є і загиблі. Ці люди виконують свій обов'язок із захисту громадського порядку перед народом України. З іншого боку, ми не можемо допустити хаосу, який охопив багато регіонів... Жодна боротьба за владу чи за яку-небудь посаду не вартує каплі крові. Не знаю, як цього не можна не розуміти і не йти на компроміс, на поступки з одного та з іншого боку».

Читайте також: Як виглядає харківська філармонія після реконструкції: фото

Его гражданская позиция - на сцене
Як ви оцінюєте події 2014 року. Чи не думаєте ви, що ви тоді зробили помилку? 
Дмитре, от до чого воно? Ви знаєте, скільки за цей час футболок одягали різних? А чи є правова оцінка, що він одягав футболку, що він злочинець, чи ні? Яке може бути питання к керівнику?... Якщо є правова оцінка, рішення суду, давайте ставити питання. А якщо це виключно суб'єктивна думка (розводить руками) 
- У мене немає особистих питань. Юрій Володимирович - це людина культури. Я сам здивувався, коли я побачив... Я розумію, якщо б він був політиком, ну я розумію, помилка політична, людина культури, все-таки, має розуміти, що є речі якісь святі: це життя, напади на людей, це все тоді відбувалося. Я просто хочу зрозуміти його громадянську позицію, від цього буде залежати моє голосування, певен, голосування багатьох. 
Його громадянська позиція сьогодні на сцені. І не тільки в Україні, а й прославляє він сьогодні усю Харківську область, і всю Україну за кордоном. Оце громадянська позиція, я розумію. Його і колектива, який він очолює. 
Аплодисменти.