Web Analytics

Януковича засудили до 13 років ув'язнення

В Оболонському райсуді Києва сьогодні оголосили вирок екс-президенту України Віктору Януковичу, якого звинувачують у державній зраді.

Засідання транслювалося на офіційному YouTube-каналі ­­­­Генеральної прокуратури України.

Справу розглядала колегія суддів Оболонського райсуду Києва. Вирок протягом декількох годин зачитували всі троє суддів по черзі.

Суд зазначив, що вважає належними докази вини Віктора Януковича в тому, що у 2014 році він звертався до президента Росії Володимира Путіна із закликом ввести війська до України.

У мотивувальній частині наводилась інформація щодо подій, які передували анексії Криму, та відбувалися безпосередньо під час анексії – зокрема, щодо стану військових формувань та керування ними, створення передумов для посилення російського впливу на півострові, хронології появи там силовиків РФ.

«Янукович, знаходячись з 24 лютого 2014 року на території Російської Федерації, вирішив шляхом здійснення державної зради сприяти представникам влади Російської Федерації у веденні агресивної війни проти України, сподіваючись у таких незаконний спосіб, за рахунок суверенітету України, одержати преференції від представників влади РФ для подальшого тривалого мешкання на території цієї держави та для уникнення кримінальної відповідальності в Україні», — йдеться у тексті вироку.

Суд вважає, що екс-президент усвідомлював протиправність своїх дій, допускав тяжкі наслідки у вигляді порушення суверенітету України й окупації частини її території.

«Незважаючи на невизнання своєї провини обвинуваченим, суд, вислухавши показання свідків, дослідивши висновки експертів, документи і речові докази, оцінивши докази обвинувачення і захисту, вважає, що винуватість обвинувачуваного у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України доведена належними і допустимими доказами», — наголосив головуючий суддя Владислав Дев’ятко.

У засіданні оголошували перерву, після якої судді продовжили зачитувати текст. 

«Януковича Віктора Федоровича визнати винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 437 (державна зрада та пособництво у веденні агресивної війни — ред.) Кримінального кодексу України та призначити йому покарання: за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України у виді 13 років позбавлення волі, за ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України у виді 12 років позбавлення волі. На підставі ст. 70 Кримінального кодексу України за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, визначити Януковичу Віктору Федоровичу остаточне покарання у вигляді 13 років позбавлення волі», — зачитав резолютивну частину вироку суддя Дев’ятко.

Суд також визнав екс-президента невинуватим та виправдав за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України — ред.) у зв'язку з недоведеністю складу кримінального правопорушення у його діяннях.

Строк відбування покарання Януковичу рахуватиметься з моменту його затримання.

Фото: кадр онлайн-трансляції

За інформацією генпрокурора Юрія Луценко, судовий процес тривав 20 місяців. Протягом 89 засідань розглянуто 19 томів доказів сторони обвинувачення, заслухано 37 свідків сторони обвинувачення та 15 — сторони захисту.

Захисник Януковича Віталій Сердюк сьогодні заявив, що екс-президент наразі перебуває в лікарні після операції, передає «Українська правда».

За словами Сердюка, Янукович «йде на поправку». Адвокат говорить, що вони зустрічалися «в одній московській клініці».

Чи мав Янукович змогу слідкувати за судовим процесом, захисник відповісти не зміг.

Віктор Янукович став президентом України в 2010 році. У лютому 2014-го, після трьох місяців протестів і загибелі демонстрантів в центрі Києва, він втік до Росії, де переховується досі. В Україні проти нього відкрито кілька кримінальних справ, в тому числі за звинуваченням у причетності до масових вбивств на Майдані, створенні злочинної організації, узурпації влади.

Справу про державну зраду ГПУ передала до суду в березні 2017 року.

Адвокати просили виправдати Януковича. Обвинувачення просило для нього покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Екс-президент із останнім словом в суді не виступав. За словами його захисників, він отримав травму і перебував на лікарняному.

Читайте MediaPort у Telegram