Як триває вакцинація від COVID на Харківщині: інформація ОДА

У Харківській області від коронавірусної хвороби вакцинували вже понад 40 тис. людей. Наразі триває щеплення препаратами Pfizer і CoviShield.

За інформацією заступника голови Харківської обладміністрації Михайла Черняка, станом на 6 травня в регіоні щепили від COVID-19 40 693 людей.

«Харківщина сьогодні посідає лідерські позиції з вакцинації у державі. Так, минулого тижня область отримала 15 200 доз вакцини AstraZeneca-SKBio. До кінця тижня було використано 15 140 доз. Нам перерозподіляють ще майже 5 тисяч доз, які ми найближчими днями отримаємо», — розповів Черняк на брифінгу 6 травня.

Також триває вакцинація препаратом від Pfizer серед визначених груп — вже щепили 2340 людей. Минулого тижня Харківщина отримала другу партію цієї вакцини у 1170 доз, цього тижня очікують ще стількі ж.

«Вакцинація CoviShield на сьогодні так само у нас триває. У травні по всіх вакцинах, які отримувала Харківщина і якими щепили наших людей, розпочнеться кампанія з ревакцинації другими ін’єкціями», — зазначив Михайло Черняк.

Михайло Черняк. Фото: kharkivoda.gov.ua

Влітку Україна отримає перші партії вакцини NovaVax, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Постачання препаратів він обговорював під час зустрічі з власником індійського виробника вакцин Serum Institute Сайрусом Пунавалою 6 травня.

«Вже в липні-серпні ми очікуємо на перші поставки вакцини NovaVax із законтрактованих нами 10 млн. Обговорили з паном Пунавалою можливість збільшення обсягів постачання NovaVax з 10 до 15 млн вже цього року. А також збільшення обсягів першої партії вакцин — з 2 до 4 млн доз», — розповів Степанов.

Він також пояснив, чому затримуються чергові партії вакцини AstraZeneca/CoviShield, яку також виготовляє Serum Institute. За словами міністра, законтрактовані 1,5 млн доз Україна мала отримати ще до 31 березня, але уряд Індії не дає дозвіл на їх експорт.

«У заручниках такої ситуації, коли вакцини проплачені, але вивезти їх не можна, перебувають й інші країни, зокрема Великобританія», — зауважив Степанов.

Сьогодні відбулась плідна зустріч із Сайрусом Пунавалою – власником Serum Institute, найбільшого виробника вакцин у...

Опубликовано Максим Степанов Четверг, 6 мая 2021 г.

За даними Міністерства охорони здоров’я, минулої доби, 6 травня, в Україні щепили 37 967 людей. Загалом — вже 821 770.

«З них отримали одну дозу — 821 768, завершили вакцинацію (отримали дві дози) — 428, з яких двоє отримали першу дозу за кордоном», — уточнюють у МОЗ. 


Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пообіцяв, що Харківщина отримає додаткову партію у 5000 доз вакцини від COVID. Преперати перерозподілять між регіонами.

Фото на головній: Командування Медсил ЗСУ

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.