Web Analytics

Як працюватимуть школи та дитсадки у жовтій зоні: роз’яснення МОН

Уряд пом’якшив карантинні правила для закладів освіти. Дитсадкі та молодші класи навчатимуться у звичайному режимі.

Про оновлені вимоги розповів міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

За його словами, у жовтій зоні навчання у звичайному режимі можливе, якщо не менш ніж у 80% працівників закладу є один з таких документів:

  • «жовтий» чи «зелений» внутрішній COVID-сертифікат;
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
  • довідка 063/о (картка профілактичних щеплень);
  • сертифікат про одужання від COVID.

«Якщо в закладі освіти менш ніж 80% працівників, які мають один із необхідних документів, навчання має продовжуватися  з використанням технологій дистанційного навчання. Підкреслюю, освітній процес триватиме в дистанційному форматі», — наголосив міністр.

Щодо дитячих садочків, початкових класів і спецшкіл він зазначив, що їхні вихованці потребують безпосереднього контакту з педагогами, і тривала «дистанційка» може призвести до непоновлюваних втрат у навчанні.

«Умова щодо наявності 80% вакцинованого персоналу не поширюватиметься на заклади дошкільної освіти, спеціальні заклади загальної середньої освіти, 1-4 класи закладів ЗСО. Вони продовжуватимуть працювати в очному форматі з дотриманням протиепідемічних норм», — заявив Сергій Шкарлет.

Такий режим діятиме й у жовтій зоні, й у червоній.

За даними на 22 вересня, на Харківщині щепили 75% освітян, звітував повідомив заступник голови обладміністрації Михайло Черняк. Понад 415 дитсадків вже мають 80% охоплення. Із 698 шкіл такого показника вже досягли 614, у решті вакцинували вже понад половини персоналу.

Черняк зазначив, що у кількох районах області цю роботу не довели до кінця. У Харкові та Ізюмському районі всі школи вакцинували свої колективи, у Красноградському районі залишався один заклад. По п’ять закладів, де ще не досягли 80%, мали Чугуївський і Лозівський райони.

Секретар Харківської міськради Ігор Терехов повідомляв 21 вересня, що у місті щепили 85% освітян, тому навчальний рік продовжиться у звичайному режимі.

Фото: Павло Пахоменко

У Міністерстві охорони здоров’я нагадали, що вимоги у жовтій зоні пом’якшені для щеплених людей.

«Обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися якщо всі учасники (відвідувачі) та усі організатори масових заходів, працівники кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення від COVID-19», — кажуть у МОЗ.

Проте якщо до закладу або заходу потрапляє невакцинований відвідувач, включаються обмеження жовтого рівня.

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником бізнесу.


Кабмін подовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації через поширення коронавірусу до 31 грудня 2021 року.

Фото на головній: Харківська обладміністрація