Як отримати субсидію за оновленими правилами: інформація уряду

Міністерство соціальної політики оновило правила подання заяви на отримання субсидій з 1 січня 2021 року.

Про призначення субсидій за новими правилами розповіли у Департаменті соціального захисту Харківської обладміністрації.

З 1 січня заяви з необхідними документами, як і раніше, можна подавати уповноваженим посадовим особам у територіальних громадах. Вони працюють при виконавчих органах сільських, селищних, міських рад або у центрах надання адміністративних послуг.

Заяви також прийматимуть в окремих підрозділах, які зараз створюють у виконавчих органах нових ОТГ, та у відділах соціального захисту районних держадміністрацій.

«Під час перехідного періоду передавання повноважень від старих РДА до адміністрацій нових укрупнених районів подавати заяви можна до РДА, які ліквідуються», — зазначили у Департаменті соцзахисту.

За даними департаменту, наразі на Харківщині житлово-комунальні субсидії отримують понад 232 тис. сімей. За підсумками 2020 року мешканці регіону отримали субсидії на 2 млрд 326 млн грн.

Загалом  в Україні житлову субсидію отримує понад 3,1 млн домогосподарств, повідомляють у Міністерстві соціальної політики. Середній розмір нарахувань за місяць — близько 1633 грн.

Фото: kharkivoda.gov.ua

«На сьогодні розмір обов’язкової частини платежу за послуги для кожної сім’ї визначається індивідуально за єдиною формулою і залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Такий підхід забезпечує принцип соціальної справедливості — що менші доходи домогосподарства, то меншим є відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги», — пояснили в Мінсоцполітики.

У грудні 2020 року порядок надання субсидій спростили:

  • їх можуть отримувати сім’ї, члени яких офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україна не укладала договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • претендувати на субсидії на загальних підставах можуть люди, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (зокрема, успадкували), та люди, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (до того субсидію їм могли призначати лише за рішенням комісії);
  • при встановленні права на отримання субсидії перевищення граничної величини враховуватимуть не за опалюваною площею, а за загальною — це дозволить автоматизувати отримання даних з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • для одержувачів пільг і субсидій створили більше каналів взаємодії з «Ощадбанком» — за допомогою месенджерів.

Українці, які раніше не користувалися субсидіями, сьогодні можуть подати заявку, не виходячи з дому — на сайті Міністерства соціальної політики, розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Українці, які раніше не користувалися субсидіями, сьогодні мають можливість подати відповідну заявку, не виходячи з...

Опубликовано Денис Шмигаль Вторник, 12 января 2021 г.

«Подати заявку на оформлення субсидії також можна, звернувшись особисто до посадової особи територіальної громади, ЦНАПу чи органу соціального захисту населення у містах обласного значення. Або заповнивши заяву і декларацію та відправивши їх поштою до органу соціального захисту населення», — додав прем’єр.

Він також нагадав, що уряд полегшив оформлення субсидії для українців, які отримують допомогу через часткове безробіття у зв’язку із карантином.

«Також із березня 2020 року діє автоматичне перепризначення субсидії на наступні періоди. І на цей опалювальний сезон субсидію в автоматичному режимі було перепризначено для понад 2,7 млн домогосподарств», — зазначив Шмигаль.

Про результати розгляду документів та призначення субсидію мають повідомити протягом 10 днів (або до 30 днів у виключних випадках — якщо потрібно скласти та розглянути акт обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї).

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.