Як лікарні готуються до нової хвилі COVID: інформація Харківської ОДА

Зараз в опорних лікарнях Харківщини майже 3 тисячі місць для пацієнтів з коронавірусом. Кількість ліжок з потоковим киснем збільшили майже вдвічі.

Про підготовку медзакладів до очікуваної нової хвилі COVID-19 розповів на брифінгу 16 вересня заступник голови Харківської обладміністрації Михайло Черняк.

Він нагадав, що наразі в області є 13 опорних лікарень, і за необхідності їхню кількість можуть збільшити.

«Це наша база. Безумовно, за потреби в нас є резервні лікарні. Фактично всі лікарні, які були в попередню хвилю, мають досвід роботи з ковідом», — зазначив Черняк.

Він уточнив, що медичні заклади до переліку опорних додає Міністерство охорони здоров’я, а кількість місць для хворих на COVID можна збільшити й рішенням на рівні області. Зараз в опорних лікарнях регіону 2950 ліжок, їхня кількість поступово зростає.

Влітку, коли навантаження на лікарні зменшилося, їх продовжували забезпечувати потоковим киснем, додав Черняк.

«Ми за цей час «спокійного життя» під час пандемії знайшли можливість підсилити лікарні, які визначені опорними. У першу чергу — щодо потокового кисню. Якщо ми на піку минулої хвилі мали близько 1200 ліжок у всій мережі, які були забезпечені потоковим киснем, а решта — концентраторами, то станом на сьогодні зменшена кількість опорних лікарень, але фактично вдвічі, до 1990, збільшилась кількість ліжок з потоковим киснем», — розповів посадовець.

Черняк також звернув увагу, що захворюваність на Харківщині зростає, і не виключив посилення карантинних обмежень.

«Ми вже на порозі, по двом показникам вже перебільшуємо. Ми чекаємо вже наступного тижня, що відповідне рішення буде ухвалене на державному рівні, тоді проведемо нашу комісію, і всі ці обмеження набудуть чинності. Поки область, як і держава, залишається в зеленій зоні», — сказав заступник голови ХОДА.

За даними на 16 вересня, в «ковідних» лікарнях області було 947 пацієнтів із коронавірусом.  

Фото: kharkivoda.gov.ua

Минулої доби, 16 вересня, в регіоні підтвердили 649 нових випадків COVID, звітують у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб. Найбільше — у Харкові (465) і Чугуївському районі (78).

Померли дев’ятеро людей, одужали — 105.

Від початку епідемії було 156,4 тис. випадків. Одужали 147,5 тис. людей, померли — 3783.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

В Україні за добу зареєстрували 6624 випадки. За даними Міністерства охорони здоров’я, подолали недугу 1914 людей, померли — 99.

«Найбільша кількість підтверджених випадків — у Харківській (649), Львівській (644), Одеській (530), Дніпропетровській (426) областях та Києві (426)», — наводять цифри у МОЗ.

Загалом у країні було вже понад 2,3 млн випадків. Подолали недугу більш ніж 2,2 млн людей, померли — 54,7 тис.


Уряд схвалив зміни до переліку обмежень у різних карантинних зонах — від «зеленої» до «червоної». Їх можуть послаблювати залежно від рівня вакцинації: у закладах освіти та культури, кав'ярнях і фітнес-центрах тощо.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.