Як борються з COVID у Харкові та області: інформація міськради та ОДА

У Харкові та області триває вакцинація від COVID-19. Водночас у лікарнях готують додаткові ліжка для пацієнтів з коронавірусом.

Дві дози вакцини проти COVID у регіоні отримали вже понад 443 тис. людей, повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Харківської обладміністрації Максим Хаустов. Усього провели вже більш ніж 1 млн щеплень.

Серед освітян двома дозами щепили близько 55%, загалом вакцину отримали вже 89%. Серед медиків — відповідно 58% і 73%.

Наразі в області працює 73 мобільні бригади та 176 пунктів щеплення.

Водночас у лікарнях готують додаткові ліжка для хвори на COVID. До резерву планують внести харківські лікарні №2, №3 і №28. Після цього загальна госпітальна база області збільшиться більш ніж на 300 ліжок.

«У міській лікарні №2 будуть працювати реанімаційні відділення, там 80 ліжок зараз і реанімація на шість ліжок. У лікарнях № 3 і № 28 — по 120 ліжок. Зараз ведеться підготовка цих лікарень до приймання нових хворих. Сьогодні (18 жовтня — ред.) було подано інформацію для внесення лікарень до резерву. Далі вже при погіршенні ситуації будемо розглядати введення цих лікарень», — сказав Максим Хаустов.

Днями пацієнтів з коронавірусом почала приймати також Валківська районна лікарня, наразі їх там 60.

Загалом в регіоні COVID лікують у 23 медзакладах. Наразі є 4950 ліжок, з яких зайнято близько 70%. У реанімаційних відділеннях із 324 — 79%. На апаратах ШВЛ — близько 170 пацієнтів.

«Ліжок із централізованим киснем взагалі в регіоні 2830, зараз зайнято 1880 точок. Ця цифра динамічна, бо якщо хворий вже пройшов якусь терапію, його переводять з кисневої точки на концентратор, і може бути навпаки», — уточнив Хаустов.

Максим Хаустов. Фото: kharkivoda.gov.ua

У лікарнях Харкова є 719 точок централізованої подачі кисню, повідомила заступниця директора Департаменту охорони здоров'я міськради Олена Головіна. Станом на 18 жовтня, за її даними, всі були зайняті. Але, додала вона, міські лікарні ще мають понад тисячі кисневих концентраторів.

Наразі в міських медзакладах є 1540 місць для хворих на COVID. У стаціонарах лікуються 1149 людей, 80% — на кисневій підтримці, з них 4,6% — на апаратах штучної вентиляції легень.

Головіна каже, що кількість кисневих точок збільшують. Нещодавно змонтували трасу в лікарні №13, забезпечивши централізованою подачею кисню 113 ліжок. У лікарні №18 встановили кисневу бочку і обладнали 57 точок. Найближчим часом планують додатково відкрити близько 30 точок у лікарні №17, а також збільшити кількість — у лікарні №8.

Посадовиця також зазначила, що в Харкові є тенденція до зменшення кількості хворих і збільшення кількості охочих зробити щеплення. За її словами, понад 500 тис. харків'ян мають імунітет до COVID-19: більше 400 тис. вакцинувалися, а приблизно у 129 тис. осіб імунітет сформувався після хвороби.

«Ми вважаємо, що пік захворюваності вже минув. Однак це не привід розслаблятися. Масковий режим, зменшення кількості контактів, гігієнічна обробка рук — усього цього необхідно дотримуватися обов'язково», — наголосила Олена Головіна.

Фото: city.kharkov.ua

Минулої доби, 18 жовтня, на Харківщині зафіксували 1412 нових випадків COVID. Найбільше — у Харкові, Чугуївському, Ізюмському та Куп’янському районах, звітують у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб.

Одужали 840 людей, померли — 27.

Загалом було вже 188,6 тис. випадків. Подолали недугу 158,3 тис. хворих, померли — 4367.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

За статистикою Міністерства охорони здоров’я, за добу в Україні виявили 15 579 нових випадків.

«Найбільша кількість підтверджених випадків — в Одеській (1418), Харківській (1412), Дніпропетровській (1203), Запорізькій (1019) і Львівській (959) областях», — зазначили у МОЗ.

Одужали 77776 людей. Померли — 538: за інформацією міністерства — найбільше від початку епідемії.

Загалом у країні вже зафіксували понад 2,6 млн випадків. Одужали більш ніж 2,3 млн людей, померли — 61,3 тис.


У Міністерстві охорони здоров’я вважають, що пік захворюваності в Україні припаде на кінець жовтня — середину листопада.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.