Web Analytics

ВРУ встановила 8 травня Днем пам'яті та перемоги: подробиці

Народні депутати схвалили відзначання 8 травня Дня пам'яті та перемоги над нацизмом. Цей день буде вихідним замість 9 травня.

Законопроєкт №9278 щодо Дня пам’яті подав президент Володимир Зеленський. Верховна Рада розглянула його 29 травня.

«За» висловилися 317 нардепів. Один був проти — Максим Бужанський зі «Слуги народу». Жоден не утримався, 35 не голосували.

«8 травня офіційно вихідний день і День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років», — прокоментував рішення парламенту народний депутат Ярослав Железняк.

 

Як уточнили у пресслужбі Верховної Ради, проєкт ухвалили в цілому. Закон набуває чинності від дня, наступного за днем його опублікування.

«Пропонується визначити День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років 8 травня — святковим і неробочим днем (замість 9 травня)», — йдеться у повідомленні.

Для цього вносяться зміни:

  • до Кодексу законів про працю;
  • до Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що Друга світова війна була «найбільш кривавою і жорстокою в історії людства» — загинули, за різними оцінками, від 50 до 85 млн людей. З них в Україні понад 8 млн — військових і цивільних.

«Їх внесок у спільну перемогу над нацизмом є надзвичайно вагомим і неоціненним. Україна як цивілізована, миролюбна та демократична європейська держава вшановує пам’ять про подвиг кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв, кого торкнулась війна», — йдеться у документі.

Також вказується, що в європейських державах перемогу над нацизмом щороку відзначають 8 травня — в день капітуляції нацистської Німеччини, вшановуючи пам’ять полеглих у війні.

«З огляду на зазначене та з метою відновлення історичної правди та справедливості, Україна як невід’ємна частина великої європейської родини має відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-945 років разом з усією Європою і всім цивілізованим демократичним світом саме 8 травня», — йдеться у записці.

 


Верховна Рада у квітні 2015 року встановила 8 травня Днем пам'яті та примирення — на честь усіх жертв Другої світової війни. 9 травня було Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

8 травня 2023 року Володимир Зеленський підписав указ, за яким в Україні щороку 9 травня відзначатимуть День Європи.