ВРУ поки не може розглянути питання про вибори мера Харкова — Разумков

Верховна Рада поки не готова розглянути питання про позачергові вибори Харківського міського голови, оскільки не отримала повний пакет необхідних документів.

Про це повідомив голова Верховної Ради Дмитро Разумков на брифінгу 25 січня.

«Щодо виборів у Харкові. Я впевнений, що всі бачили інформацію, що до нас надійшла лише частина необхідного пакету документів, а саме лише лист. Повинен бути додатковий матеріал для того, щоб Верховна Рада приступила до розгляду цього питання. Станом на сьогодні його немає», — зазначив Разумков.

За словами Разумкова, йому важко сказати, коли з’явиться повний пакет документів, тому що «м'яч знаходиться на полі Харківської міської ради».

Фото: rada.gov.ua

Нардеп Олександра Качура («Слуга народу») звернувся до профільного парламентського комітету — попросив включити до порядку денного питання про розгляд клопотання про призначення виборів мера Харкова.

«За результатами мого звернення питання проведення виборів мера Харкова буде розглянуто Комітетом ВР з організації державної влади та місцевого самоврядування 27 січня», — написав Качура в Telegram.

Депутат також оприлюднив копію відповіді на своє звернення.

«Принагідно інформуємо, що наразі клопотання Харківської міської ради про призначення виборів Харківського міського голови перебуває на вивченні у підкомітеті з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії», — йдеться в документі.

Фото: t.me/kachuratut

Нині обов’язки мера Харкова виконує секретар міської ради Ігор Терехов. Його обрали секретарем міськради на першій сесії VIII скликання. Кандидатуру Терехова висунув міський голова Геннадій Кернес — як повідомив головуючий на сесії Олександр Новак (пізніше обраний першим заступником мера), відповідне подання надійшло в електронному вигляді з цифровим підписом.  


Секретаря міськради обирали таємним голосуванням. В ньому взяли участь 75 депутатів. З них «за» висловилися 73, «проти» — один, ще один утримався. Деякі обранці висловлювали сумніви щодо законності голосування. Депутатка міськради Аліна Мустафаєва звернулася до прокуратури, називаючи обрання незаконним. Правоохоронці порушили кримінальну справу. Міськрада у відповідь заявила, що працює «виключно в рамках українського законодавства, яке не тільки дозволяє, але й стимулює використання електронного документообігу».

У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розповіли, що отримали лише клопотання про призначення позачергових виборів — ще немає завіреної печаткою міськради копії свідоцтва про смерть Кернеса, а також засвідченої копії рішення ради, яким береться до відома факт смерті. 


Втретє обраний мером Харкова Геннадій Кернес із середини вересня лікувався від ускладнень коронавірусної хвороби у берлінській клініці «Шаріте». Стан міського голови погіршувався, і 17 грудня близькі Кернеса повідомили про його смерть. Мера поховали у Харкові 23 грудня.

Фото на головній: Верховна Рада

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.