Web Analytics

Впровадження «формули Штайнмайєра» на Донбасі: переговори триватимуть

Під час засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі 18 вересня сторони обговорювали умови запровадження «формули Штайнмайєра» — схеми надання Донбасу особливого статусу і проведення виборів.

Підсумки засідання прокоментувала на своїй сторінці у Facebook Дарка Оліфер, речниця голови української делегації у ТКГ Леоніда Кучми.

За словами Оліфер, представник України в ТКГ зазначив, що українська сторона не має принципових заперечень по суті так званої формули Штайнмаєра щодо місцевих виборів. Однак реалізувати її можна лише за умови виконання низки пунктів. Серед них:

  • повне припинення вогню;
  • забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України;
  • виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки;
  • розведення сил та засобів вздовж всієї лінії зіткнення;
  • забезпечення роботи Центральної виборчої комісії, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів;
  • встановлення контролю за непідконтрольною Україні ділянкою українсько-російського кордону.

«Українська сторона підтвердила готовність до розведення сил та засобів в районі Золотого та Петрівського. Натомість російська сторона заблокувала визначення можливої дати розведення. Така позиція ставить під загрозу безпекову ситуацію на цих ділянках», — зазначила Оліфер.

Вона також повідомила, що сторони досягли «значного прогресу» щодо взаємного одночасного звільнення утримуваних осіб.

Представник України в ТКГ зазначив, що українська сторона не має принципових заперечень по суті т.з. формули Штайнмаєра...

Опубликовано Darka Olifer Среда, 18 сентября 2019 г.

Спецпредставник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заявив, що обговорення продовжиться 1 жовтня, передає «Радіо Свобода». Йдеться про запровадження «формули Штайнмайєра», розведення сил від лінії зіткнення й обміну полоненими.

Про конкретні рішення Сайдік не сказав, заявивши, що ТКГ працює за принципом консенсусу, і він не може коментувати позиції сторін.

«Формула Штайнмайєра» — варіант урегулювання ситуації на Донбасі, запропонований у 2016 році тодішнім міністром закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмайером (наразі він презилент Німеччини — ред.). Ця схема передбачає надання Донбасу особливого статусу і проведення виборів за українським законодавством і відповідно до стандартів ОБСЄ.

Читайте MediaPort у Telegram