Web Analytics

«Впівсили працювати не можу»: Клімкін пішов у «політичну відпустку»

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв відпустку.

Відеозвернення Клімкіна опубліковане на його сторінці у Facebook

«Незалежно від того, яке рішення, коли, прийме Рада щодо моєї відставки, я прийняв рішення піти у відпустку. Вважаю, що це буде чесно і правильно. Але не просто у відпустку, а політичну відпустку. Оскільки впівсили працювати не можу, саме зараз прийшов час будувати справжню політичну команду», — заявив глава МЗС.

Як повідомляє прес-служба президента України, Володимир Зеленський спрямував прем'єр-міністру Володимиру Гройсману листа щодо розгляду питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності міністра закордонних справ Павла Клімкіна.

За словами керівника Офісу президента Андрія Богдана, таке рішення Зеленський ухвалив у зв’язку з тим, що МЗС не поінформувало главу держави про ноту Міністерства закордонних справ Російської Федерації, яка стосувалася звільнення полонених українських моряків, та ноту-відповідь з українського боку.

Минулого тижня Володимир Зеленський висловився з різкою критикою на адресу Клімкіна. За словами президента, Міністерство закордонних справ не погодило з ним позицію у відповідь на ноту РФ щодо полонених українських моряків. Клімкін заявив, що мав на це повноваження та назвав пропозицію Росії пасткою, а «хтось в Офісі Президента банально попався». 

6 червня у Верховній Раді розглядалися прохання Клімкіна про відставку та подання про його відставку від президента України. Обидва документи не набрали необхідної кількості голосів.