Web Analytics

Військовий рф, який воює на Харківщині, зізнався у вбивствах українських полонених — СБУ

СБУ оприлюднила запис телефонної розмови, перехопленої на східному фронті України. Як стверджують правоохоронці, у ній російський військовий визнає, що неодноразово вбивав полонених.

Перехоплення Служба безпеки України оприлюднила 27 квітня. На аудіозаписі чоловік заявляє своїй співрозмовниці, що після бесіди має скоїти вбивство, і озвучує подробиці. Також стверджує, що для нього це не вперше, і його це не бентежить.

«Люди, які військовополонені… нам немає сенсу їх тримати. Ну, бо всю інформацію з них випитуємо. Далі немає сенсу тримати. Ось… їх треба утилізувати — гадаю, ти розумієш, що це за слово», — каже він.

Також — додає, що не всі співслужбовці згодні таке вчиняти, і йому «доводиться це робити».

У СБУ повідомили, що встановили його ім’я, місце служби та коло спілкування.

«Чоловік на аудіо — Сучко Євген Юрійович з Новгородської області рф, 1995 року народження. Його мобілізували восени 2022 року, відтоді він зі своїм підрозділом перебуває на позиціях у Харківській області», — розповіли правоохоронці.

Загалом СБУ розслідує понад 35 тис. кримінальних проваджень за фактом порушення законів і звичаїв війни.

Фото: СБУ


На початку квітня у соцмережах і Telegram-каналах поширили відео, на якому ймовірно російський військовий вбиває українського полоненого. СБУ розпочала досудове розслідування за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством).

У березні в соцмережах також публікували кадри розстрілу беззбройного бійця після вигуку «Слава Україні!»