Web Analytics

Що відомо про розстріл військового за гасло «Слава Україні»: офіційна інформація

Після появи відео з розстрілом захисника України правоохоронці порушили справу за статтею «Порушення законів і звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством». 

Відео розстрілу українського військового з’явилося у соцмережах і Telegram-каналах 6 березня. У ньому беззбройний боєць, який, ймовірно, потрапив у полон окупантів, каже: «Слава Україні!» Відразу після цих слів його вбивають пострілами в голову.

Де і коли зафільмували розстріл — невідомо.

Фото: кадр з відеозапису

«Воєнні злочини культивуються у Росії. І відбілюються їх пропагандою та міфами про «нацистів». Вбивство людини, яка потрапила в полон — ще один приклад цього. А ще — це приклад їх національної нікчемності та слабкості», — прокоментував керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

«За кожен такий воєнний злочин буде розплата. Ніхто не зможе сховатися від неї», — додав він.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець відправив відео вбивства міжнародним партнерам та колегам-омбудсменам — як доказ чергового воєнного злочину рф.

«росії доведеться відповідати за кожен скоєний воєнний злочин. Розстріл українського військовослужбовця, який потрапив у полон, — це порушення Женевських конвенцій. Це виявлення ницості та підлості», — сказав Лубінець.

Слідчі вже відкрили провадження за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України — «Порушення законів і звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством», повідомив генеральний прокурор Андрій Костін.

Справу розслідуватиме СБУ.

«Навіть у війни є закони. Є норми міжнародного права, якими систематично нехтує злочинний російський режим. Та рано чи пізно за злочином буде кара. Усі причетні відповідатимуть перед законом», — заявив Костін.

Президент Володимир Зеленський закликав українців спільно відповісти на останні слова загиблого.  

«Сьогодні з’явилося відео, як окупанти по-звірячому вбили воїна, який хоробро сказав їм у вічі: «Слава Україні!» Хочу, щоб ми всі разом, у єдності відповіли на його слова: «Герою слава! Героям слава! Україні слава!», — сказав він у вечірньому відеозверненні 6 березня.

Зеленський також пообіцяв знайти винних у вбивстві.

«Україна не забуде подвигу кожного й кожної, чиї життя навіки дали волю для України», — додав глава держави.

Художник Нікіта Тітов увічнив образ загиблого у новій роботі, яка вже розійшлася соцмережами: він зобразив силует бійця у написі «Героям слава!»

Особа загиблого наразі однозначно ще не підтверджена, вже поширювалися декілька версій. Заступниця міністра оборони Ганна Маляр попросила виявити повагу до близьких бійця і дочекатися офіційної інформації від підрозділу, де він служив.

Українці публікують відео, фото та зображення, присвячені незламності українського захисника. Гасло «Слава Україні! Героям слава!» та дописи на підтримку України публікують за кордоном — висловилися міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс, колишній астронавт NASA Скотт Келлі, старший політичний радник Гельсінської комісії США Пол Масаро та інші.