Web Analytics

Військова допомога та посилення захисту: Зеленський та Рютте в Харкові підписали безпекову угоду

Президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте 1 березня підписали безпекову угоду в Харкові. Вперше за час повномасштабної війни Харків відвідав європейський лідер рівня прем'єр-міністра. 

Безпекова угода передбачає 2 млрд євро військової допомоги від Нідерландів у 2024 році, а також подальшу оборонну допомогу протягом наступних 10 років, повідомив президент України Володимир Зеленський

«Угода також визначає пріоритети надання допомоги у сфері протиповітряної оборони, артилерії, морських та далекобійних засобів, з особливим акцентом на зміцненні Повітряних сил Збройних сил України. Угода формалізує принципову позицію Нідерландів щодо посилення санкцій проти Росії, примушення її до відшкодування збитків та притягнення агресора до відповідальності», — повідомив президент. 

«Я вдячний прем'єр-міністру Рютте за цю угоду, яка посилить захист України, зокрема міста Харкова, де ми сьогодні зустрілися», — йдеться у його повідомленні. 

З початку повномасштабного російського вторгнення в Харкові зруйновано понад 20 тисяч будівель. Школи, університети,...

Опубліковано Володимиром Зеленським Пʼятниця, 1 березня 2024 р.

1 березня, у другі роковини російського ракетного удару по Харківській ОВА, Зеленський та Рютте побачили наслідки російських обстрілів центру Харкова, нещодавнього обстрілу селища Жуковського, вшанували пам'ять вбитих росією дітей, відвідали учнів у метрошколі та поранених бійців у шпиталі. 

Блок новин за темою