Web Analytics

«Висновок — негативний»: Кучер розповів, що виявили аудитори в Центрі екстреної допомоги

Голова Харківської обладміністрації Олексій Кучер повідомив про результати перевірки, яку провели в Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Наразі перевірку вже завершили. За словами Олексія Кучера, аудитори виявили у Центрі екстреної допомоги низку порушень.

«Серед найбільш кричущих — проведення закупівель вартістю понад 200 тис. грн не через «Прозоро». Це пряме порушення Закону України «Про публічні закупівлі». Загалом за період, який перевіряли, так «непублічно» витратили 1,4 млн грн. Також виявили штучне завищення вартості закуплених підприємством товарів на суму понад 93 тис. грн», — розповів Кучер.

За його даними, на кінець першого півріччя 2020 року Центр недовикористав понад 620 тис. грн виділених коштів. Також аудитори виявили, що низку його приміщень використовують не для надання екстреної допомоги, а для інших потреб (така ситуація — у Чугуївському відділенні та відділеннях №1 та №4 у Харкова).

Аудитори також вказали на організаційні проблеми, які позначаються на якості та своєчасності медпослуг. Протягом року кількість бригад швидкої медичної допомоги зменшилась: зі 147,8 на 10 тисяч населення до 137 — це на 67 менше, ніж має бути за планом.

Голова ХОДА наголосив, що під час перевірки у Центрі чинили опір аудиторам ХОДА.

«Протягом усього терміну аудиту підприємство не надало жодних документів та інформації для проведення внутрішнього аудиту. Аудитори 22 рази виїжджали до відділень екстреної невідкладної допомоги на території Харкова та області. У жодному з відділень їх не допустили до виконання обов’язків», — стверджує Кучер.

Загальний висновок — негативний, каже голова обладміністрації.

«Вважаю такі результати аудиту достатніми для того, щоб ставити питання про відповідність керівника Центру пана Забашти займаній посаді. Саме це ми плануємо зробити на найближчих сесіях Харківської обласної ради», — підсумував Олексій Кучер.

Директор Центру екстреної допомоги Віктор Забашта каже, що жодного аудиту на підприємстві не було, повідмляє «Суспільне». Він також додав, що дії голови ХОДА оскаржували через суд (з мотивуванням, що Кучер не уповноважений організовувати перевірки), хоча й не зміг уточнити, коли подали позов і куди. За словами Забашти, цим займаються юристи підприємства.

За телефоном юрисконсультки КП повідомили, що вона на лікарняному.

Фото: kharkivoda.gov.ua

Аудит розпочався у липні. У ХОДА вирішили провести перевірку після скарг на роботу Центру. Зокрема, у квітні під час передачі благодійної допомоги від бізнесмена Юрія Сапронова стався конфлікт між волонтеркою його команди Наталією Поповою (водночас — радницею голови ХОДА) та керівництвом служби швидкої допомоги. Попова заявила, що отримує скарги від працівників швидкої щодо роботи їхнього керівництва. За її словами, їй відомі випадки використання медпрепратів, строк дії яких вийшов, нестачі і невикористання костюмів індивідуального захисту, а в деяких швидких не працює обладнання. 

У травні працівники швидкої влаштували акцію протесту — частина з них скаржилася на умови праці, необґрунтовані претензії з боку керівництва та несправедливий, на їх думку, розподіл надбавок за роботу в умовах COVID-19.

Наприкінці червня голова ОДА закликав директора Центру Віктора Забашту звільнитися та пообіцяв провести аудит підприємства. 

Забашта звинувачення у незадовільній роботі відкидав. Він заявив, що на нього здійснюється «інформаційна атака». 

Голова Харківської облради Сергій Чернов пропонував створити робочу групу для перевірки чотирьох медзакладів, в тому числі Центру екстреної медицини.