Web Analytics

Вища рада правосуддя звільнила харківського суддю

Суддя Київського районного суду Харкова Денис Нев’ядомський подав у відставку. 

Про рішення щодо звільнення Дениса Нев’ядомського повідомила прес-служба Вищої ради правосуддя.

Матеріали щодо звільнення розглядали сьогодні на засіданні ВРП. Як зазначають у раді, суддя сам подав відповідну заяву.

«Ухвалено звільнити Нев’ядомського Дениса Володимировича з посади судді Київського районного суду міста Харкова у відставку», — йдеться в повідомленні

Фото: Denis Nevyadomski/Facebook

Денис Нев'ядомський працював суддею з 2002 року. У 2008-му році обраний суддею безстроково. Чим саме займатиметься після відставки, не уточнює. 

«Майже 17 років тому я прийняв присягу судді і за цей час не зраджував їй жодного разу. В судових засіданнях пройшла моя молодість, найцікавіший час життя, у цей час народжувалися і зростали мої діти. Саме в цей час сформувався мій характер і моя особистість. Я вдячний колегам, адвокатам, правоохоронцям, громадянам, журналістам. Кожен з вас зробив мене таким, яким я є. Мене не можна залякати чи змусити вступити проти своїх переконань. Суддя не повинен і не може бути боягузом та зрадником. Мій характер не дозволяв мені мовчати, коли інші мовчали, не відповідати на удари в спину та нишком. Можливо, здатність до кон'юнктури зробила б моє життя легше, а кар'єру успішніше і триваліше. Але я не шкодую про свої вчинки. Я не прощаюсь. Я йду далі. Нові виклики, нові цілі. Я міняю «тепле місце і картатий плед» на «високу в небі зірку», — прокоментував свою відставку Денис Нев'ядомський у Facebook

Нев'ядомський брав участь у розгляді резонансних справ. Навесні 2018-го повернув прокуратурі обвинувальний акт за статтею «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» щодо позбавленого повноважень депутата Харківської міськради Андрія Лесика. Суддя також звільнив Лесика з-під варти, вказуючи на порушення з боку прокуратури та слідства в праві підозрюваного на захист.

Прокуратура порушила кримінальну справу за статтею «Ухвалення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови». Нев’ядомський заявив, що керувався виключно Конституцією України, прецедентною практикою Європейського суду з прав людини і Кримінальним процесуальним кодексом.

Читайте також: Харківський суддя Плетньов пішов у відставку та став відеоблогером

Читайте MediaPort у Telegram

Теги: