Web Analytics

Відсторонення Супрун: реакція Порошенка, Кабміну і депутатів

Свою позицію щодо відсторонення Уляни Супрун від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я пояснили Окружний адміністративний суд Києва й ініціатор судового процесу Ігор Мосійчук. Президент, уряд, спікер парламенту і частина народних депутатів висловили свою підтримку Супрун.

Про підстави для рішення про відсторонення Супрун розповіли у прес-службі Окружного адміністративного суду Києва. В суді зазначили, що ухвала передбачає заборону Уляні Супрун «вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров’я України».  Проте вона може здійснювати повноваження, які має за своєю посадою — як перший заступник міністра.

Також зазначається, що суд вбачає протиправним «тимчасове виконання першим заступником Міністра охорони здоров’я України повноважень такого Міністра у строк, що перевищує один місяць з моменту наділення особи відповідними повноваженнями (27 липня 2016 року)».

В суді також зазначають, що врахували заяву позивача — нардепа від Радикальної партії Ігоря Мосійчука — про те, що Супрун отримала громадянство України і водночас досі є громадянкою США.

Фото: Facebook/Окружний адміністративний суд міста Києва

Позивач у справі, народний депутат Ігор Мосійчук, також озвучив свої аргументи. За думкою нардепа, прем’єр-міністр має невідкладно провести з коаліцією консультації і внести на розгляд парламенту кандидатуру міністра охорони здоров’я. «Буде це Уляна Супрун, буде це хтось інший — парламент вислухає, поцікавиться програмою та висуне рішення», — заявив Мосійчук в ефірі «Еспресо.TV».

«Якщо говорити юридичною мовою, то йдеться про неналежне виконання обов’язків через неналежність призначення», — додав він.

Другою причиною Мосійчук назвав відсутність доказів щодо відмови Супрун від іноземного громадянства. Третьою причиною позову він вважає недостатній рівень медичного обслуговування українців.

Президент України Петро Порошенко наголосив на повній підтримці Уляни Супрун.

«Хочу наголосити, що я як президент коментувати рішення суду по закону не маю права. Хочу наголосити на тому, що пані Супрун має повну підтримку президента України», — заявив Порошенко під час виступу на щорічному прийомі компаній-членів Американської торговельної палати в Україні.

Він підкреслив, що дуже цінить кроки щодо впровадження медичної реформи, зокрема сільської медицини.

«Хочу наголосити і нагадати, що питання громадянства відноситься до виключної компетенції президента України. Я нещодавно мав зустріч з пані Уляною. Наголошую, пані Уляна є громадянкою України, відповідно до указу який підписав президент України Петро Порошенко про надання їй українського громадянства», — підкреслив президент.

Фото: president.gov.ua

Про підтримку Уляни Супрун також заявили у Кабінеті міністрів. Уряд зазначає, що «занепокоєний тим безпрецедентним тиском, який здійснюється останнім часом різними способами з метою зупинки тих зусиль по реформуванню галузі охорони здоров'я, які здійснює команда Міністерства охорони здоров'я на чолі з в.о. міністра Уляною Супрун».

«Ця команда, з моменту приходу в міністерство, оголосила війну тим корумпованим схемам, що процвітали в галузі роками, і це, на наш погляд, чи не головна причина того, чому проти Уляни Супрун і її команди була розгорнута справжня війна. Міністерством охорони здоров'я, за підтримки уряду України, розпочато впровадження в галузі змін, які потрібно було розпочинати уже давно», — вважають у Кабміні.

У заяві уряду йдеться, що ухвалу суду щодо відсторонення буде оскаржено. Її скасування добиватимуться «у встановленому законом порядку».

Голова Верховної Ради Андрій Парубій також зазначив, що вважає ухвалення медичної реформи одним із найбільших успіхів парламенту цього скликання.

«Уляна Супрун стала провайдером цієї фундаментальної реформи. Уляна Супрун взялася за дуже нелегку роботу. Вона стала на шлях боротьби з головним злом у медичній галузі – корупцією! Вона дала бій медичній мафії, яка цинічно заробляє на здоров'ї українців. Переконаний, що Уляна Супрун має продовжити впровадження медичної реформи!» — йдеться у повідомленні на сторінці Парубія у Facebook.

Низка народних депутатів підписала звернення щодо призначення Супрун міністром охорони здоров’я, розповів нардеп від «Народного фронту» Андрій Левус.

«Разом із колегами-народними депутатами  звернулися до лідерів коаліції та керівництва держави з вимогою внести подання Уляни Супрун на посаду міністра охорони здоров'я. Реформа має бути захищена політичними рішеннями. Вважаю, що потенціал для цього в Раді є», — написав він на своїй сторінці в Facebook.

За словами Левуса, звернення «підтримає багато депутатів, підписи збирались хвилин 20».

На ухвалу суду щодо відсторонення Супрун також відреагували представники інших держав. Зокрема, посольство США в Києви заявило, що «разом з громадянами України та колегами з інших дипломатичних представництв уважно стежить за цією ситуацією».

Посольство Швейцарії висловило «стурбованість щодо можливих негативних наслідків для реформи системи охорони здоров’я в Україні».

5 лютого Окружний адміністративний суд Києва за позовом нардепа Ігоря Мосійчука заборонив в.о. міністра охорони здоров'я Уляні Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень керівника Міністерства охорони здоров'я.

Читайте MediaPort у Telegram