Web Analytics

«Відкритий лист Кернесу Геннадію»

Завтра Харківська міськрада розглядатиме притання про те, щоби зняти меморіальну дошку філологу та літературознавцю Юрію Шевельову зі стіни будинку, де він мешкав. Сьогодні дев'ять науковців провідних університетів Великобританії та Північної Америки звернулися з відкритим листом до мера Харкова Геннадію Кернесу.  

«МедіаПорт» публікує повний оригінальний текст листа трьома мовами.

RU  ENG

Відкритий лист Харківському міському голові Кернесу Геннадію
24 вересня 2013 року

Вельмишановний Геннадію Адольфовичу!

Ми звертаємось до Вас, щоб висловити глибоку стурбованість щодо нещодавніх подій, що загрожують статусові меморіальної дошки на честь визначного українського філолога Юрія Шевельова на Сумській вулиці у Харкові.

Як славісти університетів Європи та Північної Америки, ми глибоко завдячуємо професорові Шевельову за його незчисленні здобутки на ниві історичночо мовознавства та літературознавства. Як україністи, ми спираємось на його надбання, як на фундамент. Нині, плечем до плеча з багатьма громадянами Харкова і цілої України, ми віддаємо данину глибокої пошани цьому визначному вченому, який ніколи не переставав називати Харків своєю домівкою.

Ми також засуджуємо нещодавні наклепницькі, голослівні твердження деяких осіб щодо професора Шевельова. Звинувачення щодо діяльності професора Шевельова під час Другої світової війни вперше з'явились на початку 1960-х років і походили від КДБ, що намагався підірвати статус цього провідного вченого, паплюжачи його ім'я.

На жаль ці старі тактики КДБ знову використовуються в Україні окремими особами. Звинувачення, висунуті у 1960-х роках, були ретельно досліджені численними американськими державними установами та Колумбійським університетом, де викладав професор Шевельов. Всі вони були повністю і однозначно відкинуті.

Ми сподіваємось, що державні органи міста Харкова підтвердять своє попереднє рішення від 2011 року і збережуть меморіальну дошку на честь Юрія Шевельова.

З повагою,

Марко Андрейчик,
Колумбійський університет, США

Девід Марплз
Альбертський університет, Канада

Олександр Мотиль
Ратгерський університет, США

Йоханан Петровський-Штерн
Університет Нортвестерн, США

Франк Сисин
Альбертський університет, Канада

Рорі Фіннін
Університет Кембридж, Великобританія

Марк фон Гаґен
Університет штату Аризона, США

Віталій Чернецький
Канзасський університет

Юрій Шевчук
Колумбійський університет, США