Вибори у Німеччині: чого очікує МЗС України від нової коаліції

За підсумками виборів до німецького парламенту — Бундестагу, перше місце посіла Соціал-демократична партія. Головним кандидатом у канцлери став лідер політсили Олаф Шольц.

Парламентські вибори у Німеччині пройшли 26 вересня. За даними Федерального офісу, відповідального за спостереження за голосуванням, переможцем стала Соціал-демократична партія, яка отримала 25,7% голосів.

Блок Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів разом набрав 24,1% (кожна з політсил відповідно — 18,9% та 5,2%).

Партія «Зелені» має 14,8%, «Вільні демократи» — 11,5%, «Альтернатива для Німеччини» — 10,3%, ліворадикальна політсила «Ліві» — 4,9%.

Скріншот: bundeswahlleiter.de

Канцлерка ФРН Ангела Меркель залишить посаду. Хто стане її наступником, залежить значною мірою від коаліційних домовленостей у наступному складі парламенту. Як зазначає Deutsche Welle, кандидати від СДПН і ХДС/ХСС обидва заявляли про готовність сформувати новий уряд.

Представник соціал-демократів Олаф Шольц заявив, що багато громадян Німеччини проголосували за його партію, бо бажали змінити владу та побачити йог на посаді канцлера. На його думку, саме його політсила має право формувати наступний уряд.

Його найближчий конкурент Армін Лашет зазначив, що Німеччині зараз потрібна «коаліція майбутнього, яка модернізує країну». Водночас він додав, що не задоволений результатом виборів. Політик також припустив, що парламентарі можуть створити коаліцію з трьох партнерів.

Будівля Бундестагу. Фото: pixabay

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що розраховує на «сприятливу коаліцію».

«Ім’я канцлера важливе, але Україну найбільше цікавить, якою буде коаліція. З тих комбінацій, які я нині бачу, коаліція буде сприятливою для розвитку українсько-німецьких відносин», — прокоментував він підсумки голосування.

Кулеба додав, що українська сторона ще до виборів «системно працювала з усіма провідними політичними силами Німеччини», доводячи їм позицію України з ключових питань. Він зазначив, що Німеччина є тією країною, в якій для досягнення позитивних результатів у двосторонніх відносинах необхідна саме така «довгострокова та системна робота».

Дмитро Кулеба. Фото зі сторінки у Facebook


Ангела Меркель, яка стала першою жінкою на посаді федерального канцлера, очолювала уряд Німеччини протягом 16 років. Також вона упродовж 30 років була депутаткою парламенту від округу Мекленбург-Передня Померанія. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.