Вибори мера Харкова: комітет ВРУ отримав клопотання, але поки не може розглянути

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування отримав клопотання про призначення позачергових виборів Харківського міського голови. Терміни обрання нового мера залежать від того, коли воно буде розглянуто.

Як повідомив член комітету Віталій Безгін (фракція «Слуга народу»), який очолює підкомітет з питань адміністративно-територіального устрою, клопотання про позачергові вибори у Харкові надійшло без супровідних документів. Через це його поки не можуть розглянути.

«Станом на зараз нема що виносити на засідання комітету 25 або 27 січня. Відповідно, нема що розглядати на наступному тижні в залі засідань. Дійсно, зайшло клопотання від секретаря міськради на членів комітету: мене, Корнієнка, Загоруйка і ще кількох. Мова про призначення позачергових виборів. Втім, жодних супровідних документів до цього клопотання ми не отримали», — цитує Безгіна «Суспільне».

Серед необхідних документів — завірена печаткою ради копія свідоцтва про смерть міського голови, а також засвідчена копія рішення ради, яким береться до відома факт смерті. За словами Безгіна, вони до комітету поки не надійшли.  

«Отже, це або виглядає винятково як політичний крок, або супровідні документи через якусь помилку до комітету не дісталися. В будь-якому випадку нема що розглядати з правової точки зору», — зазначив депутат.

На переконання Віталія Безгіна, якщо питання не розглянуть до кінця січня, вибори у Харкові на весну 2021 року призначити не зможуть – лише на кінець жовтня.

Як уточнила помічниця Безгіна Олена Тімофті, клопотання у комітеті отримали 20 січня. За її словами, датою відправлення листа значиться 31 грудня.

Коли клопотання розглянуть, у Комітеті обіцяють відповісти згодом.

Фото: Facebook/Віталій Безгін

Наразі обов’язки мера Харкова виконує секретар міської ради Ігор Терехов. Його обрали секретарем міськради на першій сесії VIII скликання. Кандидатуру Терехова міський голова Геннадій Кернес — як повідомив головуючий на сесії Олександр Новак (пізніше обраний першим заступником мера), відповідне подання надійшло в електронному вигляді з цифровим підписом.  

Секретаря міськради обирали таємним голосуванням. В ньому взяли участь 75 депутатів. З них «за» висловилися 73, «проти» — один, ще один утримався. Деякі обранці висловлювали сумніви щодо законності голосування. Депутатка міськради Аліна Мустафаєва звернулася до прокуратури, називаючи обрання незаконним. Правоохоронці порушили кримінальну справу. Міськрада у відповідь заявила, що працює «виключно в рамках українського законодавства, яке не тільки дозволяє, але й стимулює використання електронного документообігу».

Втретє обраний мером Харкова Геннадій Кернес із середини вересня лікувався від ускладнень коронавірусної хвороби у берлінській клініці «Шаріте». Стан міського голови погіршувався, і 17 грудня близькі Кернеса повідомили про його смерть. Мера поховали у Харкові 23 грудня.

Фото на головній: Верховна Рада

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.