Web Analytics

Вибори мера Харкова: комітет ВРУ надіслав листа до міськради

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування звернувся до секретаря Харківської міської ради Ігоря Терехова. Депутати просять надіслати копію рішення, яким міськрада бере до відома факт смерті міського голови Геннадія Кернеса.

Про ситуацію щодо призначення позачергових виборів Харківського міського голови розповів у Telegram-каналі народний депутат Роман Лозинський («Голос»).

«Минуло 45 днів з дня смерті мера Харкова. За цей час влада міста встигла прийняти рішення про траур — всі ми бачили кілометрові черги на прощання з мером. Але натомість за цей час Харківська міськрада так і не ухвалила рішення про взяття до відома факту смерті Кернеса — тобто, формально не припинила його повноваження. Без цього бюрократичного кроку Верховна Рада просто не може призначити нові вибори міського голови», — написав Лозинський.

Він зазначив, що випадки із затримкою перевиборів не є поодинокими, і додав, що містяни не мають бути «заручниками політичних ігор».

За словами Лозинського, цього тижня парламентський комітет шукатиме рішення, яке б «закрило такі дірки в законодавстві».

Депутат також додав копію листа за підписом голови комітету Андрія Клочка, надісланого 1 лютого до Харківської міськради. У документі, адресованому  секретарю міської ради Ігорю Терехову, цитуються вимоги закону «Про місцеве самоврядування», за яким після смерті мера голови міська рада має ухвалити рішення про взяття до відома факту смерті.

«З огляду на вищенаведене, звертаємо Вашу увагу як посадової особи, на яку Законом покладено тимчасове виконання повноважень Харківського міського голови, що станом на 31 січня 2021 року до Верховної Ради України та Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування офіційної інформації щодо прийняття Харківською міською радою рішення про взяття до відома факту смерті Харківського міського голови Г. Кернеса не надходило. Не містить такої інформації і надіслане Вами клопотання з питання призначення позачергових виборів Харківського міського голови», — зазначається у листі.

Задля належної підготовки та опрацювання питання щодо позачергових виборів комітет просить Терехова надіслати до Верховної Ради належним чином завірену копію рішення Харківської міської ради про взяття до відома факту смерті Кернеса.

Скріншот: Telegram/Децентралізація — оперативно

На пресконференції 29 січня Ігор Терехов казав, що направив клопотання про призначення виборів у Харкові до парламенту 31 грудня «відповідно до закону» і тепер чекає на звернення парламентського комітету.

«Це єдина норма закону, яка сьогодні існує. Те, що стосується... Коли ми отримали зі ЗМІ питання від підкомітету про те, що їм необхідне для ухвалення рішення відповідне рішення сесії про припинення повноважень Харківського міського голови, свідоцтво про смерть Харківського міського голови, я можу сказати, що наші юристи мають трохи іншу правову позицію. Вона полягає у тому, що таке звернення може бути зроблене на будь-якій сесії, головне, щоб воно було зроблене до того, як набуде новий міський голова своїх повноважень», — цитує Терехова «Суспільне».

Секретар міськради пообіцяв розглянути питання про взяття до відома факту смерті Геннадія Кернеса під час наступної сесії.

«Ми на найближчу сесію винесемо таке рішення. Я хочу отримати від підкомітету усі необхідні документи, які необхідні для прийняття рішення про призначення виборів, і, звісно, все буде зроблено», — сказав він.

Ігор Терехов. Фото: city.kharkov.ua

Нині обов’язки мера Харкова виконує секретар міської ради Ігор Терехов, якого обрали на першій сесії VIII скликання. Кандидатуру Терехова висунув міський голова Геннадій Кернес — відповідне подання надійшло в електронному вигляді з цифровим підписом.  

Секретаря міськради обирали таємним голосуванням. В ньому взяли участь 75 депутатів, з них «за» висловилися 73, «проти» — один, ще один утримався. Деякі обранці висловлювали сумніви щодо законності голосування. Депутатка міськради Аліна Мустафаєва звернулася до прокуратури, називаючи обрання незаконним. Правоохоронці порушили кримінальну справу. Міськрада у відповідь заявила, що працює «виключно в рамках українського законодавства, яке не тільки дозволяє, але й стимулює використання електронного документообігу».


Втретє обраний мером Харкова Геннадій Кернес із середини вересня лікувався від ускладнень коронавірусної хвороби у берлінській клініці «Шаріте». Стан міського голови погіршувався, і 17 грудня близькі Кернеса повідомили про його смерть. Мера поховали у Харкові 23 грудня.