Вибори мера Харкова: два претенденти подали документи до виборчкому

Документи для реєстрації кандидатами на виборах Харківського міського голови 21 вересня подали лідер місцевого осередку «Нацкорпусу» Костянтин Немічев і колишній мер Харкова Михайло Добкін.

Першим документи до міської виборчої комісії 21 вересня подав лідер харківського осередку «Нацкорпусу» Костянтин Немічев.

«️Костянтин Немічев, як єдиний кандидат від проукраїнських сил, подав документи у територіальну виборчу комісію на реєстрацію кандидатом на посаду Харківського міського голови», — йдеться у повідомленні на сторінці претендента у Facebook.

25-річний Немічев йде на вибори як самовисуванець, уточнює «Суспільне». Заставу — 271 659 гривень — вніс із власних коштів та за підтримки підприємців і волонтерів.

«Я пішов добровольцем на фронт. Потім повернувся, займався громадською діяльністю, допомагав місту Харкову, відкрив багато проєктів, які зараз функціонують у місті. І це логічна крапка, яку треба поставити для того, щоб прихильники оцінили мою роботу», — пояснив він свої наміри брати участь у виборах.

Наприкінці серпня Костянтин Немічев отримав найбільше голосів під час обрання єдиного кандидата, яке організували представники кількох політсил: «Національного корпусу», «Європейської солідарності», «Демократичної сокири», «Акценту», «Голосу» і «Правого сектору». Пізніше «Голос» і «ЄС» відкликали свої підписи.

Фото: Facebook/Костянтин Немічев

Документи до виборчкому також приніс Михайло Добкін — колишній мер Харкова, який нині очолює громадську організацію «Наш дім — Харків».

«Я йду на вибори як самовисуванець. Я йду від харків’ян і для харків’ян», — прокоментував політик.

Заставу він вніс із власних коштів.

Михайлу Добкіну 51 рік. Він був Харківським міським головою з 2006 по 2010-й, потім очолив Харківську обладміністрацію. Обирався до Верховної ради у 2002 та 2014 роках. Був членом «Партії регіонів» та «Опозиційного блоку», пізніше створив партію «Християнські соціалісти».  

Під час місцевих виборів 2020 року Добкін спочатку оголосив, що балотуватиметься у мери Києва, потім — у мери Харкова. Згодом зняв свою кандидатуру на користь тодішнього міського голови Геннадія Кернеса.

Фото: dobkin.com.ua


Позачергові вибори Харківського міського голови заплановані на 31 жовтня 2021 року. Їх призначили після смерті мера Геннадія Кернеса, який очолював Харків останні десять років, виграв на місцевих виборах у першому турі, але 16 грудня 2020 року пішов з життя внаслідок ускладнень коронавірусної хвороби. 

Реєстрація кандидатів стартувала 21 вересня, документи прийматимуть до 30 вересня. ТВК має або зареєструвати кандидата, або відмовити йому упродовж п'яти днів після подання документів. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.