Web Analytics

Виборцям на Харківщині радять перевірити дані у держреєстрі

У Харківській області триває підготовка до виборів президента України, що призначені на 31 березня. Громадянам рекомендують перевірити свої дані у Державному реєстру виборців.

У Державному реєстрі в Харківській області — 2 038 128 виборців, повідомила сьогодні на прес-концеренції начальник відділу адміністрування Держреєстру виборців апарату Харківської обладміністрацї Світлана Коломієць. З них 26 611 не можуть пересуватися самостійно, 70 057 — з позначкою про вибуття.

Коломієць нагадала, що кожен може особисто перевірити, чи включили його до реєстру. Це можна зробити через «Особистий кабінет виборців». 

Якщо людина не може проголосувати за зареєстрованим місцем проживання, наприклад, у зв’язку з навчанням або виїздом за кордон, вона може тимчасово змінити місце голосування.

«Для цього необхідно звернутися до відділів ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання чи перебування. З собою необхідно мати паспорт громадянина України та мотивоване звернення — це може бути довідка з місця роботи, навчання, проїзні документи, санітарно-курортна довідка тощо», — розповіла Світлана Коломієць.

Заяву про тимчасову зміну місця голосування треба подавати особисто. У Харківській області це вже зробили 6045 виборців.

Якщо за станом здоров’я людина не може прийти на дільницю у день виборів, вона може проголосувати вдома. Для цього необхідно звернутися до відділу ведення держреєстру, написати заяву і додати довідку з медичного закладу.

Для людей з інвалідністю на дільницях обіцяють установити переносні пандуси. До надання допомоги також залучатимуть волонтерів.

Фото: kharkivoda.gov.ua

У регіоні створили 14 окружних виборчих комісій: сім — у Харкові, сім — у районах області, навів дані начальник організаційного відділу апарату ХОДА Сергій Коваленко.

«Всі вони забезпечені необхідним обладнанням, інвентарем, оргтехнікою тощо», — запевнив він.

Процес утворення дільничних виборчих комісій на сьогодні ще триває, зазначив Коваленко.

Вибори президента України призначені на 31 березня 2019 року.

Читайте MediaPort у Telegram