Web Analytics

Виборчий процес позачергових виборів у Раду стартує 24 травня — ЦВК

Центральна виборча комісія очікує від Президента України, Верховної Ради та Уряду негайного прийняття рішень, які дозволять провести позачергові вибори депутатів 21 липня 2019 року.

«Якось так виглядає, що деякі серіали закінчуються, я про «Гру престолів», а наші з вами продовжуються», — пожартувала на сьогоднішньому брифінгу голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

Указ «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» був оприлюднений сьогодні.

«Відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» виборчий процес позачергових виборів депутатів починається з наступного дня після опублікування Указу, тобто 24 травня 2019 року без прийняття Центральною виборчою комісією будь-якого рішення щодо його початку. Центральна виборча комісія діє лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією України та законами України, відповідно до яких не має повноважень щодо встановлення конституційності чи неконституційності Указів Президента, а також фактично позбавлена можливості звернення до Конституційного суду України», — повідомили у ЦВК.

Учасники виборчого процесу «мають усвідомлювати відповідальність за легітимність всього виборчого процесу та його результату», адже «існує низка питань, які потребують додаткового законодавчого врегулювання», наголосили у Центрвиборчкомі. Перше — застарілі положення Закону «Про вибори народних депутатів України», друге — дотримання норм щодо здійснення закупівель.

«Законодавство про державні закупівлі не враховує швидкоплинності виборчого процесу позачергових виборів, який в даному разі триватиме лише 58 днів. Наголошуємо, що строки і порядок проведення державних закупівель значно перевищують строки виборчого процесу, що може унеможливити проведення процедур щодо: забезпечення виготовлення виборчих бюлетенів; виготовлення та доставку бланків протоколів про підрахунок голосів, актів, та інших документів…», — зазначають у Центрвиборчкомі.

За Указом Президента України Володимира Зеленського вибори мають відбутися 21 липня