Web Analytics

Верховна Рада підтримала закон про створення електронного реєстру військовозобов'язаних

«За» висловилися 249 народних обранців. 

Про ухвалення законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану» (№10062) повідомив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

«Після довгих і складних дискусій і провалу багатьох правок законопроект №10062 щодо реєстрів для військового обліку прийнято в цілому. За — 249», — зазначив нардеп.

Фото: Telegram/Ярослав Железняк

У Міністерстві оборони перед голосуванням парламенту заявили, що законопроєкт №10062 «є критично важливим для обороноздатності України», і його прийняття дає можливості посилити кіберзахист і право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.

«Завдяки цьому: буде вивільнено засоби ППО, які наразі захищають національні дата-центри від постійних ракетних обстрілів (натомість цей ресурс буде використовуватись для прикриття інших об’єктів військової та цивільної інфраструктури); прискориться та розшириться доступ Сил оборони України до розвідданих союзників; прискориться розробка та розгортання нових бойових систем та електронних сервісів для війська; посилиться захист даних від кібер-атак ворога», — вважають у Міноборони.

Закон передбачає:

  • удосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів;
  • створення і використання цифрового військового-облікового документу (сертифікату);
  • створення реєстру військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який дозволить забезпечити надання онлайн-послуг військовослужбовцям;
  • створення порталу електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних (надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично при наявності необхідних даних в системі).

Законопроєкт пройшов перше читання у листопаді 2023 року.

Чільне фото: Telegram/Ярослав Железняк

Блок новин за темою