Web Analytics

Верховний Суд України залишив в силі вирок Зайцевій і Дронову

Верховний Суд України розглянув касаційні скарги засуджених за ДТП на Сумській Олени Зайцевої та Геннадія Дронова. 

Резолютивну частину ухвали суд оголосив сьогодні.

«Верховний Суд ухвалив: вирок Київського районного суду м. Харкова від 26.02.2019 року та ухвалу Харківського апеляційного суду від 14 серпня 2019 року щодо Зайцевої Олени Олегівни та Дронова Геннадія Олексійвича залишити без зміни, а касаційні скарги їх захисників адвокатів Плєтньової Юлії Володимирівни та Токарева Геннадія Володимировича без задоволення. Постанова Верховного Суду набирає законної сили з моменту її проголошення, є остаточною і оскарженню не підлягає», — сказав головуючий.

Засідання проходило в режимі відеоконференції за участі тільки одного із засуджених — Геннадія Дронова. Олена Зайцева та її захист просили розглядати справу без них. 

У скаргах захист Дронова просив повернути справу на новий розгляд, захист Зайцевої — скасувати вирок у частині засудження Зайцевої та стягнення відшкодування або змінити його, пом’якшивши до 5 років ув'язнення умовно. 


У лютому 2019 року Геннадія Дронова і Олену Зайцеву засудили до максимального покарання за статтею ч. 3 ст. 286 Кримінального кодексу України — 10 років ув'язнення та трьох років позбавлення права керування транспортними засобами. Суд визнав водіїв винними в аварії, внаслідок якої загинули шестеро пішоходів, ще шестеро людей отримали травми. Вирок набрав законної сили 14 серпня 2019 року. 

Захист Зайцевої не виключав, що після вирішення справи у національних судах, звертатиметься до Європейського суду з прав людини.