Web Analytics

Верховний Суд поставив крапку у справі Топаза

Вирок антимайданівцю Ігнату Кромському, більше відомому як «Топаз», залишили без змін.

«3 грудня 2019 року колегія суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду залишила без задоволення касаційні скарги захисників Ігната Кромського на вирок Київського районного суду м. Харкова від 30 січня 2018 року та ухвалу Апеляційного суду Харківської області від 12 липня 2018 року», — повідомила пресслужба Верховного Суду.

Топаз у вересні 2019 року

Повний текст рішення оголосять 9 грудня.

30 січня 2018 року Київський райсуд Харкова засудив Кромського до 8 років ув'язнення із конфіскацією майна. Суд визнав його винним за ч.1 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч.1 ст.294 (масові заворушення), ч.2 ст.289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального кодексу України.

Кромський провини не визнав і оскаржував рішення.

З урахуванням «закону Савченко», він вийшов на волю раніше терміну — 28 вересня 2018 року. Разом з тим захист заявляв про те, що суд невірно перерахував строк за «законом Савченко».

Кромський після виходу із СІЗО

Рішення Верховного Суду означає завершення розгляду справи Топаза в національних судах.

Тепер адвокати очікують розгляду звернення до Європейського суду з прав людини. Захист скаржився на невірне, на його думку, перерахування строку за «законом Савченко» і незаконне утримування Кромського на території УСБУ в Харківській області протягом 95 діб після затримання.

Читайте також: Таблиця множення. Як суд перерахував строк Топазу