Web Analytics

Верховний Суд підтвердив вирок харків’янину, засудженому за держзраду

Верховний Суд України підтвердив вирок 86-річному харків’янину Мехті Логунову, визнаному винним у державній зраді та засудженому до 12 років ув’язнення. У 2019 році Логунова звільнили під час обміну утримуваними особами, тож покарання він не відбув.

Про рішення ВСУ повідомили у Службі безпеки України 17 лютого.

«Верховний Суд України підтвердив вирок організатору агентурної мережі російської військової розвідки — 12 років позбавлення волі за державну зраду», — зазначили у СБУ.

Мехті Логунов — колишній працівник Харківського автомобільно-дорожнього університету. Як нагадала СБУ, його затримали в Харкові влітку 2017 року.

«Він за завданням представників спецслужб РФ збирав інформацію про технічні розробки у межах оборонного замовлення. Затримали агента під час спроби отримання таємних відомостей від працівника Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», — кажуть силовики.

У серпні 2018 року Орджонікідзевський райсуд Харкова призначив Логунову 12 років ув’язнення за статтею «Державна зрада» Кримінального кодексу України.

Мехті Логунов. Фото: reuters.com

Близько року захист чекав розгляду в апеляції. У листопаді 2019-го року Харківський апеляційний суд залишив без задоволення апеляційні скарги захисту, і вирок набув чинності. 

Наприкінці грудня 2019-го року Україна віддала Логунова представникам ОРДЛО під час обміну утримуваними особами.