Web Analytics

Верховна Рада заборонила російську музику в публічних місцях

Верховна Рада 19 червня заборонила публічне виконання музики російських авторів і виконавців. Виняток — ті, хто публічно засудив агресію РФ проти України.

Законопроєкт №7273-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах та заборони відтворення музичної продукції походження держави-агресора» Верховна Рада розглядала в цілому 19 червня.

«За» висловилися 303 обранці. Жоден не проголосував проти або утримався. Ще 66 не голосували.

«Парламент заборонив публічне виконання фонограм авторів і виконавців-громадян РФ та збільшив частку української мови в радіо- та телеефірі (№7273-д). Встановлення такої заборони дозволить мінімізувати ризики можливої ворожої пропаганди засобами музики на території України та дозволить збільшити обсяги національного музичного продукту в культурному просторі», — прокоментували у пресслужбі парламенту.

Серед основних положень закону:

  • визначаються програми підтримки та розвитку національного музичного продукту;
  • заборонено публічне виконання, показ, демонстрація, сповіщення фонограм, відеограм і музичних кліпів, виконаних співаками, які після 1991 року був громадянами держави-агресора (крім колишніх, які є або на момент смерті були громадянами України або не мали на момент смерті російського громадянства);
  • збільшено до 40% частку пісень українською мовою на радіо;
  • збільшено до 75% добовий обсяг новинно-аналітичних та розважальних передач;
  • заборонені гастролі виконавців-громадян РФ (крім тих, хто засуджує агресію проти України та внесений до відповідного переліку).

Цим списком буде опікуватися Рада нацбезпеки та оборони, він має бути публічним і своєчасно оновлюватися. 

«Заява про включення до Переліку подається до Служби безпеки України такою особою, її законним представником, організатором гастрольного заходу або правовласником, який має право надавати дозволи на використання в Україні творів у виконанні цієї особи», — мовиться у документі.

Скріншот: rada.gov.ua

Як зазначила одна з ініціаторок законопроєкту, нардепка від «Європейської соладірності» Софія Федина, норма щодо переліку є «компромісною».

«Компромісна норма. Якби моя воля, я б заборонила просто всіх. Тепер дуже важливо домогтися дотримання даного закону. І це залежить від кожного з нас», — написала вона у Facebook.

Надалі ухвалений документ має підписати президент Володимир Зеленський.


Верховна Рада затвердила укази президента Володимира Зеленського про продовження термінів воєнного стану та загальної мобілізації. Вони триватимуть щонайменше до 23 серпня.