Web Analytics

Верховна Рада відмовилась відправити Гройсмана у відставку

Проект постанови про відставку прем’єр-міністра Володимира Гройсмана підтримали лише 97 народних депутатів.

Проект постанови про відставку, зареєстрований за №10341, розглядали сьогодні на засіданні парламенту, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Заяву про відставку Володимир Гройсман надіслав до Ради 29 травня. Як повідомила голова підкомітету Комітету з питань правової політики та правосуддя Наталія Новак, того ж дня комітет розглянув заяву і рекомендував парламенту визначитися шляхом голосування.

Володимир Гройсман. Фото: kmu.gov.u

Ще до початку розгляду представник «Блоку Петра Порошенка» Вадим Денисенко повідомив, що фракція «БПП» не підтримуватиме відставку прем’єра, передає «Інтерфакс-Україна».

«Майже одноголосно було ухвалено рішення, щоб не підтримувати голосування за відставку уряду, тобто фракція буде голосувати проти відставки», — сказав Денисенко після засідання фракції.

Депутат зазначив, що в умовах, коли Верховна Рада розпущена і оголошені позачергові парламентські вибори, відсутня коаліція і йдуть розмови про дефолт, не можна залишати Україну без уряду, оскільки все це може привести до «повного хаосу».

Таку ж позицію озвучила депутат фракції «Народний фронт» Вікторія Сюмар, повідомляє «Громадське». За її словами, уряд має продовжувати працювати, щоб не підривати співпрацю з МВФ.

«Вирішили не підтримувати цю заяву Володимира Гройсмана, оскільки сьогодні парламент фактично завис, є складні перемовини із Міжнародним валютним фондом... Це може призвести до серйозної фінансової кризи. Тому хоча б якась стабільна інституція у країні має залишатися», — сказала Сюмар.

Парламентська фракція «Радикальної партії Олега Ляшка» обіцяла підтримати відставку, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Наша команда голосує за відставку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана», — заявив лідер партії і її парламентської фракції Олег Ляшко.

Він пояснив, що таке рішення фракція прийняла через незадовільні економічні показники.

Лідер фракції ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко також висловилася за відставку.

«Вважаю, що якщо Гройсман власноруч написав і подав заяву про відставку, то парламент не просто повинен задовольнити його, а зобов'язаний відправити у відставку цей уряд», — сказала вона.

Тимошенко заявила, що за останні роки робота уряду привела до «тупикової економічної і несправедливої соціальної ситуації».

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що голосуватиме проти відставки.

«Я глибоко переконаний, що в ці важкі для країни часи нам вкрай необхідно зберігати стабільність і в Верховній раді України, і в уряді», — заявив він.

Рішення не прийняли. Відставку Володимира Гройсмана підтримали 97 народних депутатів (головним чином – представники Радикальної партії, «Опозиційного блоку», «Самопомічі», «Батьківщини» та позафракційні). Ще 63 проголосували проти, 50 утримались, 87 не голосували.

Фото: Twitter/Верховна Рада

Після голосування Володимир Гройсман сказав, що «до будь-якого рішення поставиться з повагою».

Прем’єр зазначив, що його рішення подати у відставку було «не емоцією, а позицією», і він «ніколи в своєму житті не перекладав ні на кого відповідальність».

Гройсман додав, що чує багато критики, і «деколи вона є справедливою».

«Чи ви думаєте, просто бути прем’єр-міністром коаліційного уряду, якому потрібно знаходити консенсусні рішення, які забезпечують стабільність? Чи легко сьогодні обслуговувати державний борг? У цьому році тільки ми маємо повернути 417 мільярдів гривень — це третина державного бюджету. Але разом з тим я – абсолютний реаліст і знаю, що ті кроки, які ми робили, розпочинають зміни. І ці зміни можуть бути швидшими, якщо парламентські фракції, незалежно від політичної приналежності, будуть об’єднуватись і голосувати», — сказав Володимир Гройсман.

Читайте MediaPort у Telegram