Web Analytics

Завантаження...

Верховна Рада відклала запровадження касових апаратів для ФОП

Парламент підтримав ініціативу відтермінувати застосування обов’язкових касових апаратів для фізичних осіб-підприємців до 1 січня 2022 року.

Відповідний закон нардепи ухвалили 1 грудня, повідомляють у пресслужбі Верховної Ради.

«️Ухвалено закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій», — йдеться у повідомленні.

Відповідний законопроєкт №4439-д підтримали 319 депутатів, «проти» проголосував один, ще четверо утримались. 

Серед іншого, до 1 січня 2022 року відтерміновується обов’язкове застосування касових апаратів для ФОП-платників єдиного податку другої — четвертої груп, річний обсяг доходу яких не більше, ніж встановлений для першої групи (за винятком підприємців зі сфер з підвищеними ризиками ухилення від оподаткування).

До 2022 року також застосовуватимуться знижені штрафи за порушення окремих вимог застосування касових апаратів.

У пояснювальній записці до проєкту закону вказано, що він спрямований на «забезпечення сприятливих умов для підприємницької діяльності, впровадження прозорих і деталізованих механізмів реалізації положень щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій». 

Водночас передбачається «визначення ризикових сфер діяльності, провадження яких потребує обов’язкового застосування РРО, і врегулювання низки питань, які є проблемними для бізнесу».

Як розповів перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк (фракція «Голос»), закон є компромісом між позиціями підприємців, які вимагають скасувати касові апарати, і прихильників запровадження РРО.

«По-перше, ми голосуємо за перенесення фіскалізації до 1 січня 2022 року. По-друге, ми відміняємо кешбек. По-третє, ми робимо те, що насправді повинні були зробити давно — прив’язуємо всі ліміти до мінімальної заробітної плати. Тепер не від нас будуть залежать ці ліміти, а від того, як ми будемо працювати. Якщо економіка буде зростати, ліміти будуть зростати. Ми вносимо зміни до переліку ризикових груп і насправді залишаємо дуже мало», — зазначив Железняк, представляючи законопроєкт.

Також, додав він, скасовується низка штрафів, які «найбільше бентежили підприємців». 

Під час обговорення законопроєкту будівлю Верховної Ради пікетували підприємці, які вимагали відкласти запровадження касових апаратів. Рух у центрі Києва довелося обмежити.

Фото на головній: Верховна Рада України