Web Analytics

«Важливо додати Харкову безпеки», — Зеленський у відеозверненні

Україна працює над посиленням протиповітряної оборони Харкова та інших міст держави. 

Про це президент України Володимир Зеленський сказав у відеозверненні 1 березня, присвяченому візиту прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте до Харкова. 

«Разом із Марком пройшлися Харковом — місцями влучань російських ракет. Звичайні будинки розбиті, зруйнована міська інфраструктура… Важливо додати Харкову безпеки. З усіма лідерами працюємо, щоб посилити ППО і тут, і для інших наших міст. Світ має такий потенціал, і потрібна достатня спільна рішучість, щоб російський терор програв», — сказав глава держави. 

Фото: Офіс президента

За угодою з Нідерландами, Україна отримає новий пакет військової підтримки. 

«Нідерланди активно допомагають нам із ППО, із коаліцією F-16. У цьому році нові винищувачі — вони будуть у нашому небі, і цей рік маємо зробити результативним у захисті від російських керованих авіабомб, від російських літаків, від їх ракет», — сказав Зеленський. 

На брифінгу президент подякував Рютте за візит до Харкова, інформує «Інтерфакс-Україна». 

«Ми особливо цінуємо те, що ти сьогодні в Харкові, в місті, яке витримало багато всього, витримало багато знущань, ударів і вистояло... Це надзвичайно символічний візит, це візит, який демонструє шлях, який ми пройшли разом», — сказав Зеленський, нагадавши, що «саме з Харкова 2014 року до Нідерландів повертали тіла людей, убитих окупантами у катастрофі MH-17.

Безпекова угода з Нідерландами — сьома угода України з партнерами, уточнив президент. Нідерланди надають Україні 2 млрд євро підтримки у 2024 року, а також гарантують 10 років підтримки в оборонній сфері. 

Блок новин за темою