Web Analytics

ВАКС призначив до розгляду справу про хабар у Харківській облраді

Справу про хабарництво, фігурантами якої є ексголова Харківської облради Артур Товмасян, його колишній заступник Андрій Малиш та адвокат, почнуть розглядати у суді 9 березня.  

Про призначення засідання повідомили 6 березня у Вищому антикорупційному суді.

«За результатами підготовчого розгляду колегія суддів ВАКС призначила до розгляду по суті справу стосовно голови Харківської обласної ради, його заступника (посади вказані на момент вчинення злочину) та їхнього спільника, який здійснює адвокатську діяльність, обвинувачених в одержанні 1,05 млн грн неправомірної вигоди», — йдеться у повідомленні ВАКС.

Розглядати справу по суті розпочнуть 9 березня.

Слідство стверджує, що посадовці одержали хабар за те, щоб залишити на посаді керівника обласного комунального підприємства. Гроші отримали упродовж першого півріччя 2021 року чотирма частинами, зокрема за посередництва спільника-адвоката.

Артур Товмасян. Фото: Харківська обласна рада

Ексголову облради Артура Товмасяна та колишнього заступника голови Андрія Малиша звинувачують за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Адвоката — за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 (пособництво у цьому ж правопорушенні).

Максимальне покарання, яке передбачає ця стаття — 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років і з конфіскацією майна.


Заступника голови Харківської облради та адвоката затримали у справі про хабарництво 22 липня 2021 року. За рішенням суду їх арештували на два місяці з можливістю внести заставу, проте обидва невдовзі вийшли з-під варти. 4 серпня підозру оголосили й Артуру Товмасяну. Вищий антикорупційний суд обрав йому запобіжний захід у вигляді застави в сумі майже 3 млн грн.

У січні 2023 року справу скерували до суду.

Провину Товмасян не визнає.

Фото на головній: Вищий антикорупційний суд