Web Analytics

В Уряді обіцяють відмовитися від «показухи» і цифровізувати країну

Новий Кабінет міністрів України представить програму своєї діяльності до кінця вересня. 

Про це на зустрічі президента України Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради України, Кабінету міністрів України та правоохоронних органів сказав прем'єр-міністр України Олексій Гончарук

За його словами, в наступні п'ять років уряд має забезпечити економічне зростання України на 40%, що призведе до створення близько мільйона робочих місць. 

Серед цілей Кабміну — розвиток інфраструктури та зв'язку, подолання бідності («прожитковий мінімум має бути переглянутий», «цифри у платіжці мають бути меншими»), зменшення рівня шкідливих викидів, робота над позитивною демографічною динамікою («в Україну почнуть повертатись люди»), створення «держави в смартфоні». 

Олексій Гончарук. Скріншот прямої трансляції 112-Україна

У найближчі тижні уряд фокусуватиметься над створенням команд у міністерствах.

«Серед важливих термінових завдань на наступні пару тижнів — підготовка до візиту МВФ, підготовка до переговорів щодо транзиту газу, підготовка Державного бюджету на наступний рік, підготовка реформи управління державними активами та великої приватизації, запуск інструментів стимулювання енергоефективності, бо йде зима,... подолання рейдерства», — сказав Гончарук. 

«До кінця місяця ми працюємо, як це передбачено законом, над програмою діяльності уряду, яку ми маємо презентувати парламенту. Там ми маємо детально дуже описати, з вимірюваністю, показниками, відповідальними, строками, як саме ми збираємося досягати тих цілей, які я тільки що озвучив», — додав він. 

За словами Гончарука, програма збереже «загальний курс на євроінтеграцію, євроатлантичну інтеграцію». 

«Але особливість цієї програми буде полягати в тому, що ми спробуємо її написати за допомогою IT-інструменту. Наша амбіція — щоб це була перша програма уряду, яка буде написана не на папері, а за допомогою комп'ютерної програми. Щоб її можна було би вимірювати по показниках, і суспільство бачило і могло онлайн контролювати, який прогрес ми досягаємо в реалізації цієї програми», — сказав Гончарук. 

За задумом Уряду, програма його діяльності буде більш людиноорієнтованою («не крізь призму ухвалити закон, створити орган, а крізь призму — наскільки кращою стане життя людини внаслідок цієї реформи»). 

Новий Уряд України. Фото: kmu.gov.ua

З 1 жовтня Кабмін планує заборонити використання паперу між державними органами. 

2020 рік буде роком «тотальної цифровізації України», заявив Гончарук. Крім того, готується лібералізація ринку праці, ринку землі (всередині наступного року): «Ми змоделюємо таким чином, щоб ніхто не втратив землі, щоб люди стали багатші внаслідок реформи, а не навпаки». 

Податкова реформа планується навесні 2020 року. 

«Ще в Уряді ми домовилися, що відмовимося від «показухи» і будемо називати речі своїми іменами... Ми переформатуємо засідання Уряду, щоб це не було показухою, шоу за стеклом, воно буде переформатовано таким чином, щоб доносити суспільству найважливішу інформацію про суть рішень, які ухвалюються урядом в інтересах суспільства, а не для того, щоб показати картинку хорошу, всі працюють... Ми не про процес, ми про результат», — сказав Гончарук.