Web Analytics

В Україні зареєстрували перший випадок коронавірусу

В Чернівцях підтвердився випадок коронавірусу. 

Про це на брифінгу заявив заступник Міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко. 

«Випадок зафіксований у людини, яка подорожувала до 26 числа по містах Італії. 26 числа вона поверталася через румунський аеропорт. В румунському аеропорту було проведено температурний скринінг. Температура у людини була нормальна. Після цього він через прикордонний пункт в'їзду повернувся до Чернівецької області. У Чернівецькій області було проведено додатковий скринінг... Сім'я, яка подорожувала, чоловік і жінка, самоізолювалися. І буквально через два дні після самоізоляції у людини з'явилися симптоми, які говорили про те, що може виникнути вірусна інфекція», — сказав Ляшко.

За його словами, хворий проконсультувався із сімейним лікарем і виконував його рекомендації, доки 29 лютого не виникли певні симптоми, які потребували звернення до інфекційної лікарні.

Швидка доставила пацієнта до госпітальної бази, визначеною місцевою владою як така, що приймає пацієнтів з підозрою на коронавірус. У хворого зібрали проби на аналіз і тестування.  

«Вчора у нас було чотири випадки з підозрою. Сьогодні підозра підтвердилася в однієї людини. Ці матеріали і зразки передані до вірусологічної лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров'я. Але випадок зареєстрований в Україні, ми розпочали працювати з контактними особами, з якими контактувала ця людина. Контактних осіб небагато, про всіх їх відомо місцевим епідеміологам, зараз вони реально працюють з контактними особами. І всі інші перебувають в режимі самоізоляції», — сказав Ляшко. 

Графіка МОЗ

В МОЗ нагадують заходи обережності.