В Україні стартував п’ятий етап вакцинації від COVID: як записатися на щеплення

В Україні розпочався п’ятий етап вакцинації проти коронавірусної хвороби. МОЗ надає інструкцію щодо реєстрації на щеплення.

Черговий етап вакцинації стартував 21 липня, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я. Щепитися проти COVID-19 відтепер можуть:

  • усі охочі українці, старші за 18 років;
  • іноземці, які  мають посвідку на постійне проживання в Україні;
  • люди, які подалися на статус біженця в Україні або вже отримали цей статус.

Записуватися слід до зручного пункту щеплення чи центру масової вакцинації зі списку. Якщо відмовляють через нестачу вакцин – звернутися до обласного департаменту охорони здоров’я. 

«Якщо ви працівник охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, військовий чи працівник державних органів влади, зверніться до вашого роботодавця, щоб він сконтактував із регіональним координатором і вас вакцинували за місцем роботи. Або оберіть найближчий пункт чи центр вакцинації. Контакти регіональних координаторів можна отримати в Департаментах охорони здоров’я обласних адміністрацій або КМДА», — зазначають у міністерстві.

Колективи з понад 50 людей, охочих щепитися, можуть викликати на роботу мобільну бригаду за телефоном контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19.

Людям, які не можуть самостійно пересуватися, слід викликати мобільну бригаду додому за тим же номером або через сімейного лікаря.

Мешканці Криму та окупованої частини Донбасу можуть вакцинуватися в окремих пунктах щеплення на підконтрольних Україні територіях Донецької, Луганської та Херсонської областей. Для цього також необхідно зателефонувати до контакт-центру.

«Запис у чергу на вакцинацію через сайт чи мобільний застосунок «Дія» перестає працювати, адже тепер кожен охочий може записатися безпосередньо на саме щеплення», — нагадують у МОЗ.

В Україні розпочався п’ятий етап вакцинації проти COVID-19. Хто може вакцинуватись в Україні? ▪ Усі охочі українці...

Опубликовано Міністерство охорони здоров'я України Среда, 21 июля 2021 г.

На Харківщині центри масової вакцинації планують відкрити в усіх районах. Вони працюватимуть щоденно, каже директор Департаменту охорони здоров’я обладміністрації Максим Хаустов.

«Я хочу підкреслити: це пункти, які працюватимуть щоденно і включно у вихідні дні. Вся вакцина є в наявності. Тому всі, хто потребують першу чи другу дозу вакцини, її отримають», — запевнив Хаустов.

Перед вакцинацією лікарі перевіряють стан здоров’я, розпитують про хронічні захворювання, алергічні реакції тощо. Після щеплення за вакцинованим стежать ще деякий час.

21 липня на Харківщині відкрили ще один центр масової вакцинації — у Вовчанську. Він працюватиме у міському Будинку культури на майдані Колокольцова, 1.

Центр прийматиме охочих щепитися у робочі дні — з 11:00 до 16:00, у вихідні та святкові — з 9:00 до 12:00.

Фото: kharkivoda.gov.ua


На Харківщину привезли 60 тисяч доз протикоронавірусної вакцини американської компанії Moderna. Ще стільки ж очікують протягом трьох тижнів.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.