Web Analytics

В Україні стартував проект «Поліцейський офіцер громади»

Цьогоріч проект планують втілити у 802 об’єднаній територіальній громаді. До кінця 2020 року він має охопити всю територію України.

Проект «Поліцейський офіцер громади» презентували сьогодні в Києві, повідомляє прес-служба Національної поліції.

«Це наступний крок у реформі Національної поліції. Його основна мета — забезпечити кожну територіальну громаду окремим офіцером, який не тільки працюватиме на території цієї громади, але й житиме там», — пояснюють у Нацполіції.

На відміну від звичайного дільничного інспектора, офіцеру громади не доведеться витрачати час на щоденні поїздки до відділу поліції. Він матиме службове місце й автомобіль, вестиме документацію в електронному вигляді. Він також не робитиме те, що не входить до його прямих обов’язків — йдеться про охорону державних установ, конвоювання злочинців тощо.

«Оскільки поліцейський офіцер стане повноправним представником своєї громади (яка візьме на себе частину фінансової підтримки його роботи), то й звітуватиме він не тільки перед керівництвом, але й перед самою громадою», — додають у Нацполіції.

Планується, що загалом поліцейський проводитиме у своїй громаді до 80-90% робочого часу.

Проект охопить близько 30 тисяч маленьких міст України, в яких проживає 28 мільйонів громадян, розповів під час презентації міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Хто такий поліцейський офіцер громади? Це офіцер поліції, який орієнтований на вирішення безпекових проблем саме своєї територіальної громади. Він доступний для населення, тому що постійно знаходиться поруч з людьми», — цитує Авакова прес-служба МВС.

Цього року проект планують втілити у 802 об’єднаній територіальній громаді, а у 2020 році — розповсюдити на всю територію держави. Перші 34 офіцери, які пройшли відповідне навчання, завтра розпочнуть службу на Дніпропетровщині.

Фото: Facebook/UA.National.Police

Кандидатів на посади офіцерів громади шукають як серед поліцейських, так і серед решти громадян.

«Ми шукаємо вмотивованих та доброчесних поліцейських з не менш ніж дворічним стажем роботи, вищою освітою та водійським посвідченням. Самостійних і відповідальних, відкритих і комунікабельних. Тих, хто здатен до критичного мислення і вміє залагоджувати конфлікти», — кажуть у Нацполіції.

Кожен кандидат має заповнити анкету, пройти тестування, поліграф і співбесіду із залученням представників громади. Ті, кого обере комісія, проходитимуть спеціальний підготовчий курс. Йдеться про опанування навичок у розслідуванні правопорушень, питаннях безпеки дорожнього руху, превентивній роботі з дорослими та дітьми, контролі за обігом зброї. 

Читайте MediaPort у Telegram