В Україні стартував запис на вакцинацію, прищепився очільник МОЗ

З 1 березня українці можуть ставати у чергу на щеплення від коронавірусної хвороби. У МОЗ нагадують, що всі щеплення є добровільними та безоплатними.

Електронний список очікування формується, щоб краще спланувати та організувати вакцинацію, пояснили у Міністерстві охорони здоров’я.

Загалом заплановано п’ять етапів щеплення:

  1. Медики, які працюють із пацієнтами з COVID-19, персонал та мешканці закладів для літніх людей, військовослужбовці на фронті (близько 367 тис. людей);
  2. Решта медичних працівників, люди віком старше 80 років і соціальні працівники (близько 3 млн);
  3. Люди віком 65-79 років, працівники критично важливих структур державної безпеки, працівники сфери освіти (близько 7 млн).
  4. Люди віком 60-64 роки, пацієнти з хронічними захворюваннями, працівники місць обмеження волі  та ув’язнені (близько 11 млн).
  5. Решта дорослого населення України (близько 13 млн).

Деяким категоріям не треба записуватись окремо. Серед них — працівники медичної та соціальної сфери, системи освіти, персонал і підопічні інтернатів і будинків для літніх людей, військові, працівники критично важливих структур державної безпеки (Міністерства внутрішніх справ, поліціЇ, Нацгвардії, Держслужби з надзвичайних ситуацій, прикордонної служба та СБУ). Про вакцинацію їх має повідомити роботодавець або керівник установи.

Решта українців може записатися у зручний спосіб — через портал чи мобільний застосунок «Дія» або через контакт-центр МОЗ.

У Міністерстві цифрової трансформації створили окремі відеоінструкції із запису. Перша — для порталу «Дія»:

Друга відеоінструкція — для застосунку «Дія».

«Зараз формується саме список очікування на вакцинацію. Коли настане етап вакцинації групи, до якої ви належите, з вами зв’яжуться та запропонують обрати конкретну дату та час щеплення», — зазначили у міністерстві.

Усі щеплення є добровільними та безоплатними.

Першим серед посадовців 1 березня публічно вакцинувався міністр охорони здоров’я Максим Степанов. На брифінгу він заявив, що МОЗ змінило національний план вакцинації, аби те ж саме міг скоріше зробити президент Володимир Зеленський.

«Сьогодні було внесено зміни до нашого національного плану вакцинації. Це дає можливість публічно вакцинуватися міністру охорони здоров'я і президенту України», — сказав Степанов.

Провідна інфекціоністка МОЗ Ольга Голубовська попереджає, що перебіг коронавірусу зазнав змін.

На своїй сторінці у Facebook вона вказала такі зміни: молоді люди стали частіше хворіти у тяжкій формі, почастішали випадки ускладнення у гострому періоді, інформативність деяких простих лабораторних показників знизилася. Вірус також став стійкішим до традиційних методів лікування.

«Про традиційне нашому очікуванні поліпшення стану з 14-16 дня хвороби можна забути, приблизно у третини госпіталізованих хворих саме з цього часу або трохи раніше настає погіршення, іноді дуже серйозне», — додала Голубовська.

Інфекціонистка допускає, що може йтися про новий штам збудника COVID.

«З огляду на такі особливості, на жаль, треба очікувати збільшення летальності, зокрема у молодих людей», — заявила вона.

За даними Міністерства охорони здоров’я, минулої доби, 28 лютого, в Україні підтвердили 4285 випадків коронавірусної хвороби. Найбільше — у Вінницькій (598), Івано-Франківській (526), Житомирській (466), Чернівецькій (335) і Львівській (315) областях. Одужав 1701 пацієнт, померли — 68.

Від початку епідемії підтвердили 1 352 134 випадки. Подолали недугу 1 171 724 людей, померли — 26 050.

На Харківщині за добу зафіксували 69 нових випадків, з них у Харкові — 60, звітували у Харківському обласному лабораторному центрі.

Загалом в регіоні підтвердили вже 83 887 випадків. Одужали 76 929 людей, померли — 1590.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

25 лютого на Харківщині стартувала вакцинація проти COVID.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.