Web Analytics

В Україні стартує щеплення від COVID

Перша партія вакцини від коронавірусної хвороби прибула до України. З 24 лютого вже робитимуть щеплення.

Перша партія вакцини від COVID-19 прибула до України 23 лютого. Її літаком доставили з Індії до київського аеропорту «Бориспіль».

«Вантажний літак з вакциною Oxford/AstraZeneca (CoviShield) приземлився в Україні. Першу партію в пів мільйона доз отримано», — прокоментував доставку міністр охорони здоров’я Максим Степанов, який їздив за партією препарату до Індії.

Вантажний літак з вакциною Oxford/AstraZeneca (CoviShield) приземлився в Україні. Першу партію в пів мільйона доз...

Опубликовано Максим Степанов Вторник, 23 февраля 2021 г.

У Міністерстві охорони здоров’я уточнили, що вакцина Oxford/AstraZeneca — спільна розробка Оксфордського університету та британсько-шведської компанії AstraZenecа, що має потужності для виробництва в Індії.

«Вакцина проти COVID-19 випускається під назвою CoviShield, вона перекваліфікована ВООЗ та рекомендована до екстреного використання. Serum Institute постачає свою продукцію в 140 країн світу», — розповіли у МОЗ.

На брифінгу 24 лютого Максим Степанов заявив, що препарат вже починають розвозити по регіонах.

«Перші вакцини на виконання плану вакцинації вже сьогодні о сьомій ранку вирушили в регіони України», — сказав він.

Вакцинація від COVID-19 стартує також сьогодні, 24 лютого.

Візит до Індії міністр назвав «успішним»: за його словами, МОЗ вдалося пришвидшити поставки та домовитися про закупівлю додаткових доз. Загалом Україна очікує отримати не менше 22,6 млн доз вакцин різних виробників.

«У рамках візиту в Індію вдалося вирішити кілька стратегічних завдань. Перше — домовитися про додаткову партію вакцин розробки американської компанії NovaVax. Попереду контрактування ще 5 млн вакцин компанії NovaVax. На сьогодні маємо очікувані поставки вакцин від компанії Pfizer в рамках ініціативи COVAX — понад 100 тис. доз, від компанії Sinovac — близько 2 млн доз, компанії AstraZeneca — ми ще 1,5 млн маємо отримати від Serum Institute, і також до 4 млн — або від Serum Institute, або від іншого виробника в рамках ініціативи COVAX. Від компанії NovaVax 10 млн доз вакцин у нас вже підписано, і на 5 млн розраховуємо найближчим часом укласти контракт», — перелічив Максим Степанов.

На його переконання, цієї кількості «цілком достатньо для повноцінного проведення програми щеплення протягом поточного року». Водночас, МОЗ планує і далі домовлятися про закупівлю вакцин — наразі у міністерстві очікують на фінальні версії контрактів від виробників.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив, що вакцинація стартує 24 лютого. За його словами, першими отримають щеплення медики «на передовій боротьби з коронавірусом».

«Об’ємів вакцини вистачить на всіх, хто бажає її отримати в рамках загального плану.  У березні очікуємо на прибуття чергових партій безпечних вакцин від інших виробників», — сказав керівник уряду.

Він додав, що щеплення — добровільне, робитимуть його кваліфіковані мобільні бригади.

За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, першими препарат мають отримати Київ, Київська область, Чернігів, Черкаська область, Житомир і Вінниця.

«Вакцина виїде одночасно. Просто логістичні маршрути побудовані так, що деякі області отримають вакцину у перший день, інші можуть отримати або пізно ввечері, або наступного дня», — зазначив він під час брифінгу.

Препарат транспортують 11 автомобілів.

Ляшко також додав, що українців прищеплюватимуть лише зареєстрованими препаратами.

«В Україні зареєстрували два препарати... Це препарат Covishield/AstraZeneca, який проводиться на майданчику Serum Institute of India, а також зареєстровано вакцину Pfizer», — уточнив головний санлікар.

Записатися на вакцинацію матиме змогу кожен охочий — з 1 березня через портал або застосунок «Дія», а також за допомогою контакт-центру МОЗ.

За даними Міністерства охорони здоров’я, минулої доби, 23 лютого, в Україні підтвердили 5850 випадків коронавірусної хвороби. Найбільше — у Вінницькій (601) та Івано-Франківській (600) областях, Києві (547), Чернівецькій (524) та Закарпатській (389) областях. Одужали 3645 хворих, померли — 152.

Від початку епідемії підтвердили 1 317 694 випадок. Подолали недугу 1 155 422 пацієнтів, померли — 25 461.

На Харківщині за добу зареєстрували 361 новий випадок, з них у Харкові — 247, кажуть у Харківському обласному лабораторному центрі.

Загалом в регіоні підтвердили вже 82 374 випадки. Одужав 76 091 хворий, померли — 1553.

З 24 лютого в Україні знову запроваджується адаптивний карантин. Залежно від ситуації з поширенням COVID-19, у регіонах знову встановлюватимуть «кольорові» рівні безпеки — з низкою відмінностей від попередньої моделі.